korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

NARODZENIE PAŃSKIE – 25 XII 2016

Życzenia księdza Arcybiskupa Metropolity:

Boże Narodzenie jest wyjątkowym momentem w roku. W tym czasie zatrzymujemy się w naszym codziennym zabieganiu, aby świętować tajemnicę Boga, który z miłości do człowieka stał się jednym z nas.

Drodzy Siostry i Bracia!

Życzę Wam pięknych Świąt Bożego Narodzenia – Świąt odradzających wiarę i odbudowujących rodzinne więzi. Niech Nowonarodzony napełnia swoją łaską każdy kolejny dzień Waszego życia, darzy zdrowiem duszy i ciała oraz troszczy się o wszelkie potrzeby w Roku Pańskim 2017.

Z serca Wszystkim błogosławię! + Stanisław Gądecki, Arcybiskup Metropolita Poznański

 • Do tych życzeń dołączamy serdecznie życzenia od duszpasterzy naszej parafii. Życzymy Wam wszystkim, Drodzy Parafianie i mili Goście, potrzebnych łask i darów od Nowonarodzonego Jezusa. Niech Święta Bożego Narodzenia i bliski już Nowy Rok 2017 będą czasem Bożego błogosławieństwa w naszych rodzinach i w życiu osobistym każdego z nas. Szczęść Boże!
 • Jako Proboszcz dziękuję kapłanom za ich gorliwą pracę duszpasterską, zwłaszcza za ofiarną służbę w konfesjonale. Dziękuję szafarzom Komunii św. i całej służbie liturgicznej oraz pracownikom kościelnym. Szczególnie jednak dziękuję Drogim Parafianom za świadectwo wiary wyrażone poprzez liczny udział we Mszy św. i przyjęte Komunie oraz za udział w Roratach i rekolekcjach adwentowych.
 • Jutro drugi dzień Świąt – Msze św. będą w porządku niedzielnym. Będzie można złożyć ofiarę na KUL, Wydział Teologiczny i szkoły katolickie.
 • We wtorek przypada rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Msza św. w int. Ojczyzny i Powstańców będzie o godz. 7.00. Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych.
 • Comiesięczne spotkanie Wspólnoty Różańcowej będzie we wtorek podczas Mszy św. o godz. 19.00 – potem spotkanie opłatkowe w kościele.
 • Msza św. zbiorowa za zmarłych zostanie odprawiona w czwartek o godz. 18.00.
 • W piątek przypada nasza parafialna Uroczystość Odpustowa ku czci Świętej Rodziny – oczywiście nie ma postu. Zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian i miłych Gości do udziału w Sumie Odpustowej w piątek o godz. 18.00. Na zakończenie Sumy będzie krótki koncert kolęd w wykonaniu kwintetu z Reprezentacyjnej Orkiestry Wojskowej.
 • Uroczystość Świętej Rodziny jest też świętem patronalnym Domowego Kościoła – małżonkom formującym się w tym ruchu życzymy Bożego błogosławieństwa i dziękujemy za zaangażowanie w życie naszej parafii.
 • W sobotę przypada zakończenie Starego Roku. Zapraszamy do udziału w uroczystej Mszy św. o godz. 17.00, połączonej z nabożeństwem dziękczynno – błagalnym. Przez udział w tej wieczornej Mszy św. spełnia się już obowiązek udziału w niedzielnej Mszy św. noworocznej. Przypominamy, że w Nowy Rok nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 • W tym tygodniu odwiedzimy z kolędą mieszkańców ulicy Jugosłowiańskiej. Szczegółowe plany kolędy wyłożone są pod chórem i w kruchtach kościoła oraz zamieszczone na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej. Kolęda w dni powszednie będzie się rozpoczynać o godz. 16.30, a w soboty i niedziele o 14.30 – zawsze od najwyższego do najniższego numeru mieszkania.
 • Przypominamy, że w okresie kolędowym biuro parafialne będzie czynne tylko rano: w poniedziałek, wtorek i środę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00, natomiast w czwartek i piątek od 11.00 do 12.00. Ze względów bezpieczeństwa w czasie kolędy dyżury na probostwie będą pełnić panowie z Parafialnej Rady Ekonomicznej.
 • Na stoliku przy ambonie wyłożona jest prasa katolicka. Polecamy szczególnie świąteczne wydanie PK, do którego dołączony jest modlitewnik na każdy dzień roku: Pięć minut dla Boga. Jest także List do Chorych. Przy głównym wyjściu z kościoła można jeszcze nabyć świąteczne wydanie gazetki parafialnej oraz kalendarz parafialny na Nowy Rok.
 • Życzymy wszystkim miłego świętowania w gronie rodziny i przyjaciół. Szczęść Boże!