Apostolat pielgrzymkowo-turystyczny

Apostolat podejmujący dzieło organizacji pielgrzymek parafialnych rozpoczął swoją działalność w 1990 roku. Od samego początku odpowiedzialność za przygotowanie i realizację programu pielgrzymek spoczęła na ludziach świeckich, chętnie podejmujących rozmaite zadania. Na przestrzeni lat parafianie mieli okazję odwiedzić liczne sanktuaria oraz towarzyszące im miejsca o znaczących walorach historycznych, kulturowych i przyrodniczych. Każdego roku organizowane są również pielgrzymki zagraniczne. Udało się zorganizować wyjazdy do takich krajów jak Francja. Hiszpania, Austria, Włochy, Litwa, Rosja, a nawet Ziemia Święta. W ofercie przygotowanej przez apostolat zainteresowani mogą znaleźć zarówno pielgrzymki jednodniowe, jak i wielodniowe.

Wszystkie wyjazdy upamiętniają wpisy do kroniki. Swój podpis i dobre słowo w kronice złożył ks. abp Stanisław Gądecki, który docenił zaangażowanie członków apostolatu.

 

Pielgrzymki planowana na rok 2023

  1. 22 kwiecień – Swarzędz, Siekierki, Tulce, Kórnik – 1 dzień
  2. 20 maj – Rogalin, Miłosław, Śmiełów – 1 dzień
  3. 17 czerwiec – Trzemeszno, Strzelno, Mogilno – 1 dzień
  4. 18 -20 wrzesień – Kaszuby – 3 dni – program pielgrzymki (.pdf)
  5. 09 -10 październik – Częstochowa (Żegocin) – 2 dni

Terminy zapisów (i ewentualnych wpłat) na poszczególne pielgrzymki będą ogłaszane na bieżąco w ogłoszeniach duszpasterskich.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wyżej proponowanych pielgrzymkach życząc dużo wrażeń i przeżyć duchowych.

 

Wspomnienia z naszych wspólnych pielgrzymek w naszej galerii.