Apostolat pielgrzymkowo-turystyczny

Apostolat podejmujący dzieło organizacji pielgrzymek parafialnych rozpoczął swoją działalność w 1990 roku. Od samego początku odpowiedzialność za przygotowanie i realizację programu pielgrzymek spoczęła na ludziach świeckich, chętnie podejmujących rozmaite zadania. Na przestrzeni lat parafianie mieli okazję odwiedzić liczne sanktuaria oraz towarzyszące im miejsca o znaczących walorach historycznych, kulturowych i przyrodniczych. Każdego roku organizowane są również pielgrzymki zagraniczne. Udało się zorganizować wyjazdy do takich krajów jak Francja. Hiszpania, Austria, Włochy, Litwa, Rosja, a nawet Ziemia Święta. W ofercie przygotowanej przez apostolat zainteresowani mogą znaleźć zarówno pielgrzymki jednodniowe, jak i wielodniowe.

Wszystkie wyjazdy upamiętniają wpisy do kroniki. Swój podpis i dobre słowo w kronice złożył ks. abp Stanisław Gądecki, który docenił zaangażowanie członków apostolatu.

 

Pielgrzymki planowane na rok 2020

pobierz program 2020 (.pdf)
 

25 kwietnia 2020r. – Jednodniowa (1)
Swarzędz – Siekierki – Tulce – Kórnik
 

30 maja 2020r. – Jednodniowa (1)
Rogalin – Miłosław – Śmiełów
 

20 czerwca 2020r. – Jednodniowa (1)
Trzemeszno – Strzelno – Mogilno
 

03 – 13 września 2020r. – Jedenastodniowa (11)
Grecja
pobierz program pielgrzymki do Grecji (.pdf)
 

05 – 06 października 2020r. – Dwudniowa (2)
Częstochowa (Ruda/Wielunia)

Terminy zapisów (i ewentualnych wpłat) na poszczególne pielgrzymki będą ogłaszane na bieżąco w ogłoszeniach duszpasterskich.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wyżej proponowanych pielgrzymkach życząc dużo wrażeń i przeżyć duchowych.

 

Wspomnienia z naszych wspólnych pielgrzymek w naszej galerii.