Wspólnota eucharystyczna św. Piusa X

„Chrystus i Kościół życzą sobie, by wszyscy wierni codziennie przystępowali do Stołu Pańskiego, i życzeniu temu na pierwszym miejscu przyświeca myśl, by wierni złączeni z Bogiem w Najświętszym Sakramencie z niego czerpali siłę do zwyciężania namiętności, do pozbycia się drobnych powszednich przewinień, do ustrzeżenia się od ciężkich grzechów, na jakie jest wystawiona ludzka ułomność”.

św. Pius X

Wspólnota modlitewna adorująca Najświętszy Sakrament powstała w naszej parafii w 1990 roku. Do grupy należą osoby zrzeszone w Arcybractwie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz parafianie, którzy postanowili w szczególniejszy sposób oddawać cześć Jezusowi w Najświętszym Sakramencie ołtarza. Celem członków wspólnoty jest trwanie na modlitwie przed Jezusem Eucharystycznym, zwłaszcza w kaplicy wieczystej adoracji. Członkowie pogłębiają również swoją duchowość eucharystyczną. Patronem grupy został papież św. Pius X, który zachęcał do częstego przyjmowania Eucharystii oraz obniżył wiek, w którym dzieci mogą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej.

Wspólnotę prowadzi p. Anna Zielińska.

Spotkania formacyjne (katecheza, Msza święta oraz nabożeństwo) odbywają się w drugie czwartki miesiąca o godz. 17.00 na probostwie.