XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 VII 2024

 • Decyzją Ks. Arcybiskupa Metropolity, dnia 25 sierpnia pracę duszpasterską w naszej parafii kończą księża wikariusze: ks. Krystian Gramza, który został posłany do parafii w Rawiczu i ks. Dawid Wasielewski posłany do parafii w Tulcach. Natomiast do naszej parafii zostali posłani ks. Michał Husiar, z parafii św. Jana Kantego w Poznaniu i ks. Maciej Kweiser, z parafii św. Cyryla i Metodego w Poznaniu. Obecnym Wikariuszom dziękuję za ich dotychczasową posługę, a nowym Duszpasterzom życzę opieki Świętej Rodziny.
 • Przypominamy o wakacyjnym porządku odprawiania Mszy Świętych w naszym kościele oraz o zmianie godzin urzędowania biura parafialnego.
 • W sobotę, dnia 20 lipca przypadają imieniny śp. ks. Proboszcza Czesława Ksonia. O godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza Święta w intencji zmarłego Kapłana. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • W przyszłą niedzielę, 21 lipca która poprzedza liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, po każdej Mszy Świętej odbędzie się tradycyjny obrzęd poświęcenia pojazdów i modlitwa w intencji kierowców.
 • Zmarł śp. Ryszard Wilga, długoletni szafarz naszej parafii, kościelny i zelator Żywego Różańca. Msza Święta, w naszym kościele w środę,
  dnia 17 lipca o godz. 9.00. Pogrzeb o godzinie 11.00 na cmentarzu parafialnym w Czerwonaku. Wieczny odpoczynek…
 • Zachęcamy do wakacyjnej lektury prasy katolickiej.
 • Życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia, a tym, którzy w tym tygodniu rozpoczynają swoje urlopy życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku. Na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.

Ks. Proboszcz Jacek Maćkowiak

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 VII 2024

 • Przypominamy o wakacyjnym porządku odprawiania Mszy Świętych w naszym kościele oraz o zmianie godzin urzędowania biura parafialnego. W niedziele nie ma Mszy Świętej o godz. 7.00. Biuro parafialne w miesiącach wakacyjnych czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszach Świętych o godz. 7.00 oraz 18.00.
 • Zakończyły się kolonie parafialne dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud ich zorganizowania, opieki nad dziećmi, a także wszystkim którzy złożyli na ten cel ofiary.
 • Przypominamy o nieustającym różańcu, we wtorek dnia 9 lipca.
 • W sobotę przypada dzień fatimski – zapraszamy na nabożeństwo fatimskie: Msza Święta o godz. 18.00, następnie różaniec i procesja z figurą Matki Bożej.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 • Życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia, a tym którzy w tym tygodniu rozpoczynają swoje urlopy życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Niech nam wszystkim towarzyszy Boże błogosławieństwo.

Ks. Proboszcz Jacek Maćkowiak

INTENCJE MSZALNE 8.07.2024 – 14.07.2024

PONIEDZIAŁEK – 8 lipca
7:00 – śp. Daniela Hetman, o spokój duszy oraz z okazji 5 urodzin Janka, z prośbą o Błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Niego i całej rodziny
18:00 – śp. Kazimierz (30 r. śm.), Kazimiera (5 r. śm.) Wojnach i Helena Kaczmarek (3 r. śm.), zmarłych z rodzin oraz zmarłych z rodzin Rogackich i Pauter

Czytaj więcej »

INTENCJE MSZALNE 24.06.2024 – 30.06.2024

PONIEDZIAŁEK – 24 czerwca
7:00 – śp. Bolesław Kaczmarek (3 r. śm.)- intencja od żony
18:00 – W intencji Józefa, Wandy i Adriana, o Boże Błogosławieństwo, potrzebne łaski i światło Ducha Świętego dla lekarzy
18:00 – śp. Jan Madelski i zmarli z rodziny Madelskich i Białasów
18:30 – Nabożeństwo czerwcowe

Czytaj więcej »

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 VI 2024

 • Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 9:30 będziemy przeżywali jubileusz 40-lecia pracy artystycznej pani Magdaleny Kozierskiej, naszej wieloletniej organistki. Dziękując za wieloletnią pracę i zaangażowanie we wspólnotę parafialną, życzymy jej opieki Świętej Rodziny i otaczamy modlitwą.

Czytaj więcej »

INTENCJE MSZALNE 17.06.2024 – 23.06.2024

PONIEDZIAŁEK – 17 czerwca
7:00 – śp. Krzysztof Banc (40 r. śm.)
9:45 – śp. Piotr Konieczny- Msza św. pogrzebowa
18:00 – śp. Elżbieta Mondalska- intencja od sąsiadów z ul. Keplera
18:00 – śp. Feliks Bogusławski i zmarli z rodziny, Teresa, Miron, Tadeusz, Wiesław
18:30 – Nabożeństwo czerwcowe

Czytaj więcej »