XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 VII 2020

 • Dotychczasowi Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej naszej Parafii odnowili przyrzeczenia swojej posługi w środę 24.06. Natomiast we wtorek 30.06. czterech naszych Parafian zostało ustanowionych nowymi szafarzami w naszej Parafii: Łukasz Cybulski, Grzegorz Kruk, Jakub Podgórski i Bartosz Woźniak. Wszystkim Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej życzymy radości serca z wypełnianej posługi.

Czytaj więcej »

Katolickie wychowanie rodzinne: Czego uczą objawienia Maryi w Fatimie?

Maj to miesiąc w sposób szczególny poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. To Ona po Panu Bogu odbiera najwyższą cześć w Kościele. Kto zatem tylko może, odwiedza w maju codziennie kościół i uczestniczy w nabożeństwie majowym. Pięknym polskim zwyczajem, a zarazem oddziaływaniem wychowawczym, jest przyozdobienie kwiatami obrazu lub figury Matki Przenajświętszej i wspólne odmawianie litanii loretańskiej oraz różańca. W ten sposób niejedna katolicka rodzina wyprosiła łaski u Pana Boga. Dość mocno zakorzeniły się też w naszym Kościele nabożeństwa wynagradzające pierwszych sobót, o które prosiła Maryja siostrę Łucję oraz nabożeństwa fatimskie odprawiane w każdy 13 dzień miesiąca od maja do października. Fatima – miejsce szczególne dla wszystkich katolików. Fatima – przesłanie Maryi dla świata, dla każdej rodziny i każdego z nas z osobna. Czy pryzmat fatimskich objawień może wesprzeć rodziców w wychowaniu? Tak! Jak najbardziej. Artykuł ten, z uwagi na ograniczenie miejsca, wskaże trzy przesłania o dużej, według mnie, wartości wychowawczej.

Czytaj więcej »

Gest wzniesienia oczu – ks. Maciej Wegner

Rozpoczyna się okres wakacji. Dzieci i młodzież cieszą się, że przed nimi dwa miesiące zasłużonego odpoczynku. Wakacje letnie to także czas urlopów. Myślę, że może stać się on także doskonałą okazją do osobistej refleksji nad naszą relacją z Bogiem i nad naszym zaangażowaniem w liturgię. Przez cały rok rozważaliśmy różne gesty i postawy liturgiczne chcąc lepiej je zrozumieć, a przez to owocniej przeżywać liturgię. Na progu wakacji chcę byśmy spojrzeli w jednym kierunku. I nie mam tu na myśli patrzenia z nadzieją na udany odpoczynek wakacyjny, ale na spojrzenie w kierunku, który determinuje całe nasze życie. Pragnę byśmy spojrzeli w niebo – cel naszego życia.

Czytaj więcej »

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 VI 2020

 • W piątek podczas Mszy św. o godz. 18.00 Ks. Bp Grzegorz Balcerek udzieli sakramentu bierzmowania pięćdziesięciu młodym Parafianom, których polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej. Młodzieży przypominamy:
  • W poniedziałek, 22.06., rozmowa podsumowująca przygotowanie do bierzmowania – grupa chłopców, godz. 18.00 w C.D.
  • Próby przed bierzmowaniem: w środę, 24.06., i w czwartek, 25.06., o godz. 20.00.
  • Spowiedź kandydatów do bierzmowania: dziewczęta w środę, 24.06., przed próbą, godz. 19.30; chłopacy w czwartek, 25.06., przed próbą, godz. 19.30.
  • Spowiedź dla rodziców i świadków przed bierzmowaniem w środę i w czwartek od godz. 17.00.
  • Prosimy, aby młodzież w dniu bierzmowania zgromadziła się w kościele o godz. 17.00.

Czytaj więcej »

INTENCJE MSZALNE 22.06 – 28.06.2020

PONIEDZIAŁEK 22 czerwca
7.00 – śp. Kazimiera (ona) Zawitaj – Msza św. gregoriańska 23
8.00 – śp. Zmarli z rodziny Rankowskich
18.00 – W int. sąsiadek Marii i Anny Przybył w podzięk. za ich serdeczną pomoc udzielaną mi w czasie pandemii
= – O łaskę nawrócenia dla wszystkich grzeszników
18.30 – Nabożeństwo czerwcowe

Czytaj więcej »

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 VI 2020

 • Informujemy, że w związku z bierzmowaniem kandydatów z klas ósmych, które zaplanowane jest na piątek, 26.06., odbędą się następujące spotkania:
  • wtorek, 16.06., spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania po wieczornej Mszy św. i procesji w kościele
  • spotkanie i rozmowa podsumowująca z kandydatami do bierzmowania: dziewczęta w piątek, 19.06., a chłopacy w poniedziałek, 22.06., o godz. 18.00 w C.D. w sali św. Jana Pawła II
  • środa, 24.06., i czwartek, 25.06., próby przed sakramentem bierzmowania po wieczornej Mszy św.
  • spowiedź św. – dziewczęta w środę 24.06. po zakończonej próbie, chłopacy w czwartek, 25.06., też po zakończeniu prób

Czytaj więcej »

INTENCJE MSZALNE 15.06 – 21.06.2020

PONIEDZIAŁEK 15 czerwca
7.00 – śp. Andrzej Rybarczyk (15 r. śm.)
8.00 – śp. Irena, Leon i Józef Kolanowscy oraz zm. z rodziny
18.00 – śp. Monika Durczewska
= – Kazimiera (ona) Zawitaj – Msza św. gregoriańska 16
18.30 – Nabożeństwo czerwcowe

Czytaj więcej »