I NIEDZIELA ADWENTU – 29 XII 2020

  • Dekret Ks. Arcybiskupa: Mając na uwadze potrzeby duszpasterskie Archidiecezji Poznańskiej niniejszym z dniem 1 grudnia 2020 roku kieruję Ks. dr Rafała Ostrowskiego do pomocy duszpasterskiej do parafii pw. św. Marka Ewangelisty w Poznaniu. Pożegnanie Ks. Rafała, któremu dziękujemy za ponad 7 lat gorliwej pracy w naszej Parafii, będzie na Mszy Świętej Nowennowej w najbliższą środę. Zapraszamy do modlitwy.

Czytaj więcej »

INTENCJE MSZALNE 30.11 – 06.12.2020

PONIEDZIAŁEK 30 listopada
6.00 – Za Parafian
8.00 – śp. Lech i Jadwiga Czajkowie, prosząc o spokój duszy
18.00 – Msza św. Wspólnoty Różańcowej: W int. wszystkich członków Żywego Różańca, szczególnie chorych i cierpiących, prosząc o zdrowie dla nich oraz za zmarłych członków Żywego Różańca i Ks. Proboszcza Czesława Ksonia (12 r. śm.)
= – śp. Mieczysława Borucka – int. od lokatorów z Promienistej 164B
19.00 – Różaniec

Czytaj więcej »

Rodzina bł. Karoliny Kózkówny

18 listopada przypada liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Młodzieży i Ruchu Czystych Serc. Warto przy tej okazji nie tylko przyjrzeć się postaci błogosławionej, ale rodzinie, w której się wychowała. Państwo Kózkowie żyli skromnie i ubogo. Byli ludźmi bardzo głębokiej wiary, należeli do Apostolstwa Modlitwy, Żywego Różańca oraz Bractw Wstrzemięźliwości i Komunii św. Wynagradzającej. Ojciec Karoliny praktykował wiarę raczej w cichości serca. Matka wielokrotnie chodziła na piesze pielgrzymki oraz stosowała posty. Rano rodzice śpiewali Godzinki, budząc nimi dzieci ze snu. Kiedy wszyscy się już ubrali, cała rodzina pod przewodnictwem matki odmawiała rodzinny pacierz, po czym zasiadano do śniadania. W południe i przed kolacją odmawiano Anioł Pański. Około dziewiątej wszyscy klękali do pacierza, po czym szli spać. W zwyczaju Kózków było, co warto uczynić także w naszych rodzinach, aby dzieci w niedzielne popołudnie opowiadały, co zapamiętały z kazania. Warto też wspomnieć, że dawniej niedziele i święta były nie tylko czasem spotkań towarzyskich i rodzinnych zjazdów, ale też czasem wspólnej modlitwy: odmawiano różaniec, śpiewano pieśni kościelne, czytywano Pismo Święte, a także czasopisma religijne, które Karolina Kózkowna prenumerowała.

Przykład rodziców bł. Karoliny Kózkówny powinien nas mobilizować przede wszystkim do częstego wspólnego modlenia się (rodziców i dzieci), a także do udziału całej rodziny w niedzielnej mszy świętej. 

Jarosław Haładuda

Opracowanie na podstawie: www.sanktuariumzbawa.pl 

INTENCJE MSZALNE 23.11 – 29.11.2020

PONIEDZIAŁEK 23 listopada
7.00 – W int. Piotra Pawła Danielczaka – int. od mamy z ok. imienin
8.00 – W int. Michała, Moniki, Joanny i Lidii, prosząc o błog. Boże i opiekę Maryi
17.30 – Wymienianki
18.00 – śp. Jan Sikorski (21 r. śm.) i zmarli z rodzin Rypińskich i Sikorskich

Czytaj więcej »

INTENCJE MSZALNE 16.11 – 22.11.2020

PONIEDZIAŁEK 16 listopada
7.00 – śp. Marian Golanowski (9 r. śm.)
8.00 – śp. Władysław Sawczuk i zmarli z rodzin Gruntmajerów, Brzazgaczy i Sawczuków
17.30 – Wymienianki
18.00 – Za wstawiennictwem Matki Bożej Miłosierdzia prosimy o szczęście wieczne dla śp.: Gertrudy, Krystyny, Stanisława
Boruszaków, Kunegundy, Teofila Szynaków, Heleny, Konstantego Wieczerzyckich, Zofii, Edmunda, Janusza Ryszewskich oraz dla wszystkich dusz w czyśćcu

Czytaj więcej »

INTENCJE MSZALNE 09.11 – 15.11.2020

PONIEDZIAŁEK 9 listopada
7.00 – śp. Zofia Stanulewicz i zmarli z rodzin Stanulewiczów i Grablewskich, prosząc o dar życia w Królestwie Bożym
8.00 – śp. Stanisław Zawitaj – Msza św. gregoriańska 30
17.30 – Wymienianki
18.00 – śp. Kazimierz Łabiński
= – śp. Bogdan Idziak, o łaskę nieba oraz o łaskę uzdrowienia dla Ireny

Czytaj więcej »