Wspólnota Nieustającego Różańca

„Najświętsza Maryja Dziewica, w czasach, w których żyjemy, nadała modlitwie różańcowej szczególną wartość. Niezależnie od tego, z jakimi problemami borykamy się – stałymi bądź tymczasowymi, czy dotyczą one życia publicznego czy prywatnego, każdy z nich może rozwiązać różaniec. Nie ma trudności, która nie zostałaby wyjaśniona przez tę modlitwę.”

Łucja ze Santos z Fatimy

9 maja 2020 mija pół roku od powstania w naszej Parafii Nieustającego Różańca (NR). Jest to dar Parafian, wyraz naszej miłości i wdzięczności dla Maryji, która w Kopii Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, w dniach 22-23 listopada 2019 r., nawiedziła naszą Parafię. 

Patronką Nieustającego Różańca jest Matka Boża Pani Gietrzwałdu, która ukazując się w 1877 r., w czasie, kiedy Polska utraciła niepodległość, wzywała do poprawy życia i zadośćuczynienia, prosząc: „życzę sobie, abyście codziennie odmawiali różaniec”. Duchowa przemiana Polaków przyczyniła się do odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli.

Dzisiaj Ojczyzna znów przeżywa trudności. Potrzebuje naszych rąk, serc, modlitwy. W Archidiecezji Poznańskiej wierni trwają na Nieustającym Różańcu już od 20 lat. Każdego dnia, któraś ze wspólnot parafialnych odmawia całodobowo różaniec. 

Ideą NR jest ciągła (dzień i noc) modlitwa różańcowa, którą wierni podejmują kolejno co pół godziny, rozważając w tym czasie wyznaczone im części Różańca (5 dziesiątek) – część radosną, światła, bolesną i chwalebną, w intencji Ojczyzny. Modlitwa trwa od godz. 0.00 do godz. 24.00. Na tę „modlitewną sztafetę” nasza Parafia wybrała  dziewiąty dzień każdego miesiąca i dzień ten jest „parafialnym dniem modlitwy za Ojczyznę”. Jedna drużyna składa się z 48 wiernych. Aktualnie nasza wspólnota różańcowa liczy 89 osób. Bywa, że w tym samym, półgodzinnym, czasie modlą się dwie albo trzy osoby, są jednak półgodziny, w których modli się tylko jedna osoba. Może zdarzyć się niestety, że NR zostanie przerwany. Dlatego serdecznie zachęcamy Państwa do włączenia się w ten dar dla Maryji. 

Jeżeli zechcielibyście Państwo dołączyć do nas, modlących się za Ojczyznę jedną dobę w miesiącu, serdecznie zapraszamy. Chętnych prosimy o kontakt z Biurem Parafialnym (tel. 61 8670 066) i pozostawienie swojego telefonu w celu skontaktowania się.