Żywy Różaniec

„Krzątanina domowa przy wielu zajęciach, droga do pracy, w pole, do szkoły czy urzędu, cierpliwe chodzenie za pługiem czy broną, wyczekiwanie na przystankach autobusowych, w poczekalniach urzędów, długie godziny w samochodzie, w wagonie kolejowym, bezsenne noce. Wszystko to może być uświęcone, wzbogacone, uprzyjemnione modlitwą różańcową. Należy z nią połączyć w duchu pokuty i wynagrodzenia wiele dobrowolnych umartwień i wyrzeczeń”.

 ks. Stefan kard.Wyszyński – Prymas Polski

Już na początku istnienia parafii zaproszono do regularnej i wiernej modlitwy różańcowej. W ten sposób udało się zebrać sześć róż różańcowych, które podjęły codzienną modlitwę. Szczególne rekolekcje, które przeżywała nasza wspólnota parafialna w roku jubileuszowym 2000 zaowocowały utworzeniem 12 róż kobiet i jednej róży mężczyzn. Każda róża otrzymała swojego patrona. Obecnie w parafii działa 13 róż kobiet i jedna męska.

Członkowie Żywego Różańca są zobowiązani w sumieniu do odmawiania i rozważania każdego dnia jednej tajemnicy różańca świętego w intencjach wcześniej ustalonych i podanych do wiadomości. Szczególną modlitwą obejmowane są wszystkie inicjatywy parafialne.

Wspólna Eucharystia dla wszystkich kobiet i mężczyzn przynależących do Żywego Różańca sprawowana jest w ostatnie środy miesiąca o godz. 18.00.

Nadzelatorką Żywego Różańca naszej parafii jest p. Magdalena Radecka – zywyrozaniec.swietarodzina@gmail.com

Więcej informacji na temat działalności wspólnot Żywego Różańca w Archidiecezji Poznańskiej można odnaleźć na stronie www.archpoznan.pl/content/view/1874/41/