korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

Relacja z Europejskiego Spotkania Młodych Taize we Wrocławiu 2019/2020

Od 28.12.2019 r. do 01.01.2020 r. wraz z grupą młodych ludzi z parafii pw. Świętej Rodziny w Poznaniu oraz gronem przyjaciół pojechaliśmy do Wrocławia, aby razem z młodzieżą z całej Europy wspólnie się modlić. Było to niesamowite spotkanie ze względu na dużą ilość wierzących osób w Chrystusa. Było nas około 20.000!

 

Nasza grupa z parafii Świętej Rodziny liczyła 9 osób. Zostaliśmy bardzo gościnnie przyjęci przez mieszkańców Wrocławia. Mieszkaliśmy u ludzi na terenie parafii Świętej Jadwigi na wrocławskim Kozanowie. Rano odbywały się modlitwy w Kościołach parafialnych, następnie spotkania w międzynarodowych małych grupach. Po południu mielimy trochę czasu dla siebie, aby zwiedzić Wrocław. Około godziny 15:00 odbywały się w całym mieście warsztaty dla uczestników Taize. Braliśmy udział w spotkaniu i konferencji z abp Grzegorzem Rysiem. Po nauce, młodzież mogła zadawać pytania abp Grzegorzowi. Trwało to baaardzo długo, ponieważ młodzież chciała rozmawiać, miała wiele pytań, a abp Ryś odpowiadał ciekawie i precyzyjnie.

Wieczorem modliliśmy się na hali stulecia os godziny 19:00. Śpiewaliśmy kanony i adorowaliśmy krzyż. Wieczorem mogliśmy spędzić czas wspólnie, spacerując po starówce, ciesząc się swoją obecnością. 31 grudnia wszyscy Polacy spotkali się na wspólnej Eucharystii w hali stulecia, której przewodniczył abp wrocławski Józef Kupny. Modlili się z nami także księża biskupi z Poznania; bp Damian Bryl i bp Szymon Stułkowski. A już w tym roku pod koniec grudnia, kolejne Europejskie Spotkanie Młodych Taize, odbędzie się w… Turynie!!!