korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

DZIELĘ SIĘ DOBREM, WSPIERAM…

Rozpoczęliśmy czas radosnego oczekiwania na Przyjście Pana Jezusa. Podejmujemy różne modlitwy, umartwienia, dobre uczynki, które służą pracy nad sobą i dobremu przygotowaniu na zbliżający się czas Bożego Narodzenia. Rokrocznie jako wspólnota parafialna wspieraliśmy bliźnich ofiarowując dar serca w postaci produktów żywnościowych, które potem były rozdawane świątecznie tym, którzy tego najbardziej potrzebowali, powodując ich radość, a nade wszystko poczucie obecności i pomocy drugiego człowieka. W taki sposób parafialnie dotychczas przeżywaliśmy ten przedświąteczny okres. Pandemia i obostrzenia zamykają możliwości bezpośredniego kontaktu, wspólnych spotkań, przynoszenia darów, ale nie mogą i nie zamkną naszych serc, które jak zawsze pielęgnują w sobie potrzebę czynienia dobra poprzez dzielenie się z innymi.

Parafialnie więc inaugurujemy akcję: DZIELĘ SIĘ DOBREM, WSPIERAM, która pozwoli sprawić radość tym, którzy w tym obecnym, trudnym czasie szczególnie tej pomocy potrzebują. Zamiast przynoszenia produktów możemy złożyć gotówkowy dar serca. Z zebranych pieniędzy zakupimy produkty, które rozdamy najbardziej potrzebującym.

Wesprzeć materialnie można poprzez datek wrzucony do skarbony św. Antoniego, który przecież słynie z troskliwej Miłości do najuboższych, albo wpłacić na konto parafialne z dopiskiem: DZIELĘ SIĘ DOBREM, WSPIERAM.

Liczy się każdy grosz, przecież razem możemy tak wiele. Nasza świąteczna akcja rozpoczyna się od dzisiaj i potrwa do 17 grudnia. Pamiętamy przecież, że nikt z nas nie żyje dla siebie, możemy i chcemy żyć dla innych, a jako rodzina parafialna nie możemy zapomnieć o tych, którzy nas potrzebują.