korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

ZAPROSZENIE NA JUBILEUSZOWE ŚWIĘTOWANIE

Drodzy Archidiecezjanie!

Przed nami wielkie wydarzenia związane z 1050. rocznicą Chrztu Polski. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich wiernych do włączenia się w uroczystości, które odbędą się w Poznaniu. Już w czwartek 14 kwietnia br. przybędzie do poznańskiej Fary kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, ta sama, która gościła w tym miejscu podczas obchodów milenijnych w 1966 roku. Powitamy Matkę Bożą i rozpoczniemy czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00, a zakończymy w piątek, 15 kwietnia br. procesją do katedry o godz. 15.30. Przez 19 godzin będziemy trwać na modlitwie przy naszej Matce. Niech nas na tej modlitwie w poznańskiej Farze nie zabraknie! Zapraszam też do włączenia się w uroczystą procesję z Fary do katedry w piątek, 15 kwietnia br. Początek o godz. 15.30 w poznańskiej Farze. Po dojściu na plac katedralny o godz. 17.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. Przewodniczyć jej będzie Legat Papieski Kardynał Pietro Parolin.

Zapraszam także na uroczystości centralne w sobotę 16 kwietnia na Inea Stadionie przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. Od godz. 10.50 rozpocznie się radosna celebracja odnowy przyrzeczeń chrztu świętego. Po przerwie o godz. 14.00 Legat Papieski przewodniczyć będzie uroczystej Mszy św. z chrztem dwóch dorosłych osób oraz z posłaniem misyjnym świeckich reprezentujących środowiska nowej ewangelizacji w naszych diecezjach.

Złączmy się we wspólnym świętowaniu! Gorąco zapraszam do udziału w tych wielkich wydarzeniach.

+ Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański

Jeszcze kilka słów dopowiedzenia:

Szczegółowe informacje o obchodach jubileuszu są zamieszczone na stronie internetowej i na wszystkich tablicach ogłoszeń. Osobom udającym się na stadion życzymy wspaniałych wrażeń duchowych i przypominamy o konieczności posiadania biletu. Na stadion nie można wnosić własnego prowiantu, ostrych narzędzi, ani długich parasoli – radzimy natomiast zabrać ciepłą odzież.

Wszystkich, którzy nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniach modlitewnych zachęcamy do korzystania z licznych transmisji telewizyjnych.