korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

XXXIV NIEDZIELA – 22 XI 2015 JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

  • Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Członkom tej grupy duszpasterskiej życzymy wiele Bożego błogosławieństwa i dziękujemy za ich zaangażowanie w życie parafii.

  • W środę zapraszamy parafian na kolejną katechezę w ramach Szkoły Duchowego Wzrostu. Bezpośrednio po nowennie będzie wykład ks. Przemysława Tyblewskiego pt. Chrzest i synostwo Boże.
  • Msza św. zbiorowa za zmarłych zostanie odprawiona w czwartek o godz. 18.00, natomiast spotkanie Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio będzie w sobotę: o godz. 7.30 różaniec i o 8.00 Msza św.
  • W tym tygodniu będziemy jeszcze codziennie o godz. 17.30 modlić się na różańcu za zmarłych wypisanych w wymieniankach.
  • Uroczysta inauguracja Roku Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski będzie miała miejsce w Katedrze Poznańskiej podczas I Nieszporów Adwentu w sobotę o godz. 16.00 – do udziału w tym nabożeństwie serdecznie zachęcamy wszystkich parafian, a zwłaszcza członków grup duszpasterskich.
  • Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy adwent i będzie już można zaopatrywać się w poświęcone opłatki oraz świece Caritas na wigilijny stół (wieńce adwentowe i lampiony).
  • Na stoliku przy ambonie jest wyłożona prasa katolicka. Przy wyjściu z kościoła można dziś nabyć pismo parafialne Nasza Wspólnota, które wprowadza nas w nowy Rok Liturgiczny – zachęcamy serdecznie, aby pismo parafialne było w każdej rodzinie. W zakrystii natomiast można nabyć kalendarzyki kieszonkowe z podstawowymi informacjami o wszystkich parafiach Poznania.
  • Informujemy parafian, że w kruchcie od ul. Promienistej został zainstalowany specjalny regał, na którym będą wykładane różne wartościowe książki, czasopisma, foldery i obrazki. Zachęcamy parafian do korzystania z tego regału – można tam książki wykładać, a wyłożone można zabierać do domu. Jednocześnie prosimy serdecznie, aby ze względów estetycznych, nie wykładać żadnych materiałów w innych miejscach kościoła.
  • Dziękujemy za dzisiejszą posługę księdzu Robertowi Korbikowi, naszemu byłemu wikariuszowi. Zgodnie z zapowiedzią po Mszy św. ks. Robert będzie oczekiwał przy głównym wyjściu z kościoła – każdy może podejść i porozmawiać, a także złożyć ofiarę na budowę Sanktuarium Świętości Życia na os. Poetów w Poznaniu. W przyszłą niedzielę natomiast będzie można złożyć ofiarę na fundusz Światowych Dni Młodzieży.
  • Na dobre przeżywanie całego tygodnia, który jest ostatnim tygodniem Roku Kościelnego, przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.