korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

XXXIV NIEDZIELA – 20 XI 2016 JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

  • Dzisiaj kończy się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia w całym Kościele – Bogu dziękujemy za wszystkie łaski Jubileuszu i prosimy, aby jego owoce pozostały na zawsze w naszych sercach.

  • Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Członkom tej grupy duszpasterskiej życzymy wiele Bożego błogosławieństwa i dziękujemy za ich zaangażowanie w życie parafii.
  • Prosimy o uwagę rodziców dzieci I-szo komunijnych. Obowiązkowe spotkanie dla rodziców będzie jutro (w poniedziałek): zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i potem spotkanie w kościele. Dzieci I-szo komunijne przyjdą wraz z rodzicami do kościoła na uroczyste poświęcenie medalików we wtorek na godz. 17.00.
  • W środę zapraszamy parafian na kolejne spotkanie w ramach Szkoły Duchowego Wzrostu. Bezpośrednio po nowennie katechezę biblijną pt. Jak można zepsuć własne życie? poprowadzi ks. prof. Janusz Nawrot.
  • Msza św. zbiorowa za zmarłych zostanie odprawiona w czwartek o godz. 18.00, natomiast spotkanie Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio będzie w sobotę: o godz. 7.30 różaniec i o 8.00 Msza św.
  • Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy adwent i będzie już można zaopatrywać się w poświęcone opłatki oraz świece Caritas na wigilijny stół. Będzie też można złożyć ofiarę na cele dobroczynne realizowane przez Caritas.
  • Na stoliku przy ambonie wyłożona jest prasa katolicka. Przy wyjściu z kościoła można dziś nabyć pismo parafialne Nasza Wspólnota – zachęcamy serdecznie, aby było w każdej rodzinie, gdyż jest tam dokładnie wyjaśniona idea aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana oraz zamieszczona treść tego aktu – polecamy również artykuły nt. modlitwy rodzinnej i symboliki zapalanej świecy, a także poprzednią katechezę ks. prof. Nawrota. Przy głównym wyjściu z kościoła można też nabywać kalendarzyki kieszonkowe z podstawowymi informacjami o wszystkich parafiach Poznania i okolicy (5 zł) oraz nasze parafialne kalendarze na przyszły rok.
  • W tym tygodniu będziemy jeszcze codziennie o godz. 17.30 modlić się na różańcu za zmarłych wypisanych w wymieniankach. Powierzamy też Bogu parafian zmarłych w ostatnich dniach: śp. Walerian Fajfer, Stanisław Pikuła, Krystyna Widomska, Alina Kujawska i Zdzisław Jankowiak. Śp. Zdzisław Jankowiak przez ponad 6 lat z wielkim oddaniem służył naszej parafii troszcząc się o czystość terenu przykościelnego. Zmarł nagle – Msza św. pogrzebowa będzie w naszym kościele w środę o godz. 10.00, a pogrzeb o 11.30 na cmentarzu przy ul. Nowina. Dobry Jezu, a nasz Panie…
  • Na dobre przeżywanie całego tygodnia, który jest ostatnim tygodniem Roku Kościelnego, przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.

Ks. Proboszcz Stanisław Walewicz