korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 XI 2015

  • W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, organizujemy w naszej parafii tradycyjne Święto Małżeństw. Msza św. w intencji małżonków obchodzących w tym roku większe jubileusze, czyli od 25-lecia do 65-lecia zostanie odprawiona o godz. 9.30, natomiast Msza św. w intencji małżonków obchodzących w tym roku 5, 10, 15 lub 20 rocznicę zawarcia małżeństwa sakramentalnego zostanie odprawiona o godz. 12.30. Podczas tych Mszy św. nastąpi obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Do wspólnej modlitwy zapraszamy nie tylko jubilatów, ale także ich rodziny i przyjaciół. Okazja do spowiedzi św. będzie w sobotę od godz. 16.00 do 18.00.

  • Prosimy o uwagę rodziców dzieci I-szo Komunijnych. Obowiązkowe spotkanie dla rodziców będzie jutro (w poniedziałek): zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i potem spotkanie w kościele. Dzieci I-szo Komunijne przychodzą z rodzicami do kościoła na uroczyste poświęcenie medalików we wtorek na godz. 17.00.
  • Spotkanie Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci będzie w sobotę: o godz. 8.00 Msza św. i potem nabożeństwo.
  • Na stoliku przy ambonie wyłożona jest prasa katolicka – w PK polecamy szczególnie artykuły związane z 50 rocznicą pojednania polsko – niemieckiego.
  • Dziękujemy serdecznie za wszelkie ofiary składane w ostatnim czasie na rożne cele kościelne. W minioną niedzielę zebrano 4 tys. 30 zł. na pomoc Kościołowi w Syrii, natomiast dzisiaj nasi klerycy będą zbierać ofiary na rzecz Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
  • W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Roberta Korbika, byłego naszego wikariusza, który obecnie jest kustoszem Sanktuarium Świętości Życia na os. Poetów w Poznaniu. Będzie też można wesprzeć materialnie budowę tegoż Sanktuarium.
  • Przypominamy o modlitwie różańcowej za zmarłych odmawianej w dni powszednie listopada o godz. 17.30. Wymienianki można jeszcze składać. Polecamy Bożemu Miłosierdziu parafian zmarłych w ostatnich dniach, śp.: Witold Borowiak, Renata Ostrowska, Sabina Dąbek, Aleksandra Derewicz – Gospodarek, Jan Konieczny, Krystyna Jankowiak, Bernadeta Lesiewicz oraz nasza Seniorka śp. Anastazja Wiśniewska, która dożyła 101 lat. Dobry Jezu, a nasz Panie…
  • Na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.