korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 XI 2016

 • W przyszłą niedzielę papież Franciszek uroczyście zakończy Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia zamykając Drzwi Święte w Bazylice św. Piotra. W naszym kościele Brama Miłosierdzia została zamknięta wczoraj, a dekoracje zostaną zdjęte we wtorek (można sobie jeszcze zrobić pamiątkowe zdjęcia) – oby duchowe owoce Jubileuszu pozostały na zawsze w naszych sercach.

 • W sobotę Biskupi Polscy dokonają w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach „Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”. W naszej parafii dokonamy tego aktu w przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św. – przez cały tydzień po wieczornych Mszach św. będzie nowenna przygotowująca duchowo do tego wydarzenia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, organizujemy w naszej parafii tradycyjne Święto Małżeństw. Msza św. w intencji małżonków obchodzących w tym roku większe jubileusze, czyli od 25-lecia do 65-lecia zostanie odprawiona o godz. 9.30, natomiast Msza św. w intencji małżonków obchodzących w tym roku 5, 10, 15, lub 20 rocznicę zawarcia małżeństwa sakramentalnego zostanie odprawiona o godz. 12.30. Podczas Mszy św. nastąpi obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Do wspólnej modlitwy zapraszamy nie tylko Jubilatów, ale także ich rodziny i przyjaciół. Okazja do spowiedzi św. będzie w sobotę od godz. 16.30 do 18.00.
 • Spotkanie Parafialnego Klubu Seniora, będzie jutro (w poniedziałek) o godz. 16.30 w C.D; adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym będzie we wtorek po nowennie, natomiast spotkanie Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci będzie w sobotę: o godz. 8.00 Msza św. i potem nabożeństwo.
 • Duszpasterstwo Młodych naszej parafii zaprasza na doroczne wyjazdowe rekolekcje adwentowe, które odbędą się od 25 do 27 listopada w Puszczykowie. Szczegółowe informacje i zapisy są u ks. Mateusza.
 • Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego poszukuje chętnych do posługi chorym w charakterze wolontariuszy. Szczegółowe informacje są na tablicy ogłoszeń od strony kaplicy chrzcielnej.
 • Dziękujemy serdecznie za wszelkie ofiary składane na różne cele kościelne. W minioną niedzielę zebrano 3 tys. 302 zł na pomoc Kościołowi prześladowanemu w Iraku, natomiast dzisiaj księża klerycy będą zbierać ofiary na rzecz Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu – polecamy ten cel ofiarności parafian.
 • Na stoliku przy ambonie wyłożona jest prasa katolicka. W dzisiejszym PK polecamy zwłaszcza artykuł nt. porządkowania świata przez papieża Franciszka.
 • Dzisiaj swoje imienny obchodzi ks. Proboszcz, któremu życzymy dobrego zdrowia oraz Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej dla dobra naszej parafii.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla parafian zmarłych w ostatnich dniach, śp.: Maria Olek, Andrzej Borowicz, Maria Konieczna, Zofia Rolewska, Gustawa Grabowska, Jan Brodowski, Zenon Bendowski i Włodzimierz Donderski. Dobry Jezu, a nasz Panie… Przypominamy, że w dni powszednie listopada o godz. 17.30 modlimy się za zmarłych wypisanych w wymieniankach.
 • Na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.