korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 X 2016

 • We wtorek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane z obowiązkiem udziału we Mszy św. – w naszym kościele Msze św. będą w porządku niedzielnym – również Msza św. o godz. 18.00 w poniedziałek będzie już z uroczystości Wszystkich Świętych. Nabożeństwa żałobne na wszystkich cmentarzach poznańskich zostaną odprawione we wtorek o godz. 15.00.

 • W dniach od 1 do 8 listopada będzie można uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują zbawienia. Odpust uzyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz lub grób ks. Proboszcza, odmawiając tam Ojcze Nasz i Wierzę w Boga oraz przystąpi w tym dniu do Komunii św. Okazja do spowiedzi będzie w poniedziałek od godz. 17.30.
 • W środę przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Po Mszy św. o godz. 18.00 odprawimy procesję żałobną do grobu ks. Proboszcza, a o 19.00 uroczystą Mszę św. w intencji parafian zmarłych w ostatnim roku – prosimy o przyniesienie zniczy, które będzie można zapalać przy wyczytywaniu nazwisk.
 • W intencji zmarłych wypisanych w wymieniankach będziemy się modlić na różańcu o godz. 17.30 w dni powszednie listopada począwszy od środy 2 listopada. Wymienianki można jeszcze składać do skarbony pod chórem, zaś na konkretne dni listopada – w zakrystii.
 • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i I-szy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. będzie w piątek od godz. 15.00, Msza św. dla dzieci o godz. 16.30, zaś dla młodzieży o godz. 19.00 – prosimy o obecność wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 • Chorych z posługą sakramentalną ksiądz Rafał odwiedzi w piątek, a pozostali księża odwiedzą w sobotę w godzinach przedpołudniowych.
 • W sobotę po wieczornej Mszy św. będzie można w C.D. obejrzeć wzruszający film o bohaterskiej postawie ks. Abpa Antoniego Baraniaka pt. Żołnierz wyklęty Kościoła. W projekcji będzie uczestniczyć pani Jolanta Hajdasz – reżyser filmu. Zapraszamy serdecznie na to spotkanie.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – w dzisiejszym PK polecamy szczególnie artykuł jak przygotować się do śmierci bliskich. Parafia nasza wydała kalendarz ścienny na nowy rok zawierający podstawowe informacje. Kalendarz można nabyć dzisiaj przy wyjściu z kościoła – ofiara jest dobrowolna, koszty wydawnicze wynoszą 3 zł. Serdecznie zachęcamy, aby kalendarz parafialny był w każdej rodzinie.
 • W przyszłą niedzielę będzie można wspomóc materialnie Kościół prześladowany w Iraku.
 • Polecamy Bożemu Miłosierdziu parafian zmarłych w ostatnich dniach, śp.: Halina Ciesiółka, Irena Wiewiorowska, Aurelia Wojtkowiak, Janusz Skowroński, Benedykt Dasewicz i Jadwiga Matysiak. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 • Na cały tydzień szczególnej pamięci modlitewnej za zmarłych niech nam wszystkim towarzyszy Boże błogosławieństwo.

Ks. Proboszcz Stanisław Walewicz