korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 X 2018

  • W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane z obowiązkiem udziału we Mszy św. – w naszym kościele Msze św. będą w porządku niedzielnym – również Msza św. w środę o godz. 18.00 będzie już z uroczystości Wszystkich Świętych. Nabożeństwa żałobne na wszystkich cmentarzach poznańskich zostaną odprawione w czwartek o godz. 15.00.

  • W dniach od 1 do 8 listopada będzie można uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują zbawienia. Odpust zupełny uzyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz lub grób ks. Proboszcza, odmawiając tam Ojcze Nasz i Wierzę w Boga oraz przystąpi w tym dniu do Komunii św. Okazja do spowiedzi będzie w środę od godz. 17.30.
  • W piątek przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Po Mszy św. o godz. 18.00 odprawimy procesję żałobną do grobu ks. Proboszcza, a o 19.00 uroczystą Mszę św. w intencji parafian zmarłych w ostatnim roku – prosimy o przyniesienie zniczy, które będzie można zapalać przy wyczytywaniu nazwisk.
  • W intencji zmarłych wypisanych w wymieniankach będziemy się modlić na różańcu o godz. 17.30 w dni powszednie listopada począwszy od soboty 3 listopada (prócz niedzieli). Wymienianki można jeszcze składać do skarbony pod chórem, zaś na konkretne dni listopada – w zakrystii.
  • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i I-szy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. będzie w piątek od godz. 15.00 i Msza św. dla dzieci o 16.30. Ze względu na Mszę św. koncelebrowaną w tym dniu za zmarłych parafian nie będzie Mszy dla młodzieży. Chorych z posługą sakramentalną wszyscy księża odwiedzą w sobotę w godzinach przedpołudniowych.
  • Comiesięczne spotkanie Wspólnoty Różańcowej będzie jutro, (w poniedziałek) na Mszy św. o godz. 17.00.
  • Zgodnie z zapowiedzią zapraszamy wszystkie dzieci na Korowód Świętych we wtorek o godz. 17.00. Prosimy, aby dzieci przebrały się za świętego lub aniołka i zabrały ze sobą instrumenty i lampiony. Rodziców, którzy chcieliby upiec na tę okazję ciasto prosimy o zgłoszenie się do zakrystii – gotowe ciasto prosimy dostarczyć we wtorek o godz. 16.30 do C.D.
  • Informujemy parafian, że w dniach od 4 do 7 listopada odbędą się w naszej parafii Filmowe Rekolekcje Ewangelizacyjne. Gościć będziemy pana Benona Wylegałę – założyciela Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego z Bielska Białej, który poprowadzi spotkania ewangelizacyjne i złoży swoje świadectwo wiary. Będzie też okazja do obejrzenia bardzo wartościowych filmów. Szczegółowe informacje są zamieszczone na tablicach ogłoszeń.
  • Polecamy prasę katolicką, która jest wyłożona na stoliku przy ambonie. Do Przewodnika Katolicka dołączony jest modlitewnik na każdy dzień listopada. Przy wyjściu z kościoła można nabyć pismo parafialne Nasza Wspólnota, które polecamy każdej rodzinie.
  • Na cały tydzień szczególnej pamięci modlitewnej za zmarłych niech nam wszystkim towarzyszy Boże błogosławieństwo.

Ks. proboszcz Jacek Maćkowiak