korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 X 2016

  • Zaczynamy już ostatni tydzień października – zapraszamy na nabożeństwa różańcowe.

  • Spotkanie formacyjne Wspólnoty Żywego Różańca będzie jutro, w poniedziałek, podczas Mszy św. o godz. 17.00, natomiast Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie w czwartek o godz. 18.00.
  • W środę zapraszamy parafian na katechezę dla dorosłych w ramach Szkoły Duchowego Wzrostu. W tym roku comiesięczne katechezy poprowadzi wybitny biblista ks. prof. Janusz Nawrot, który ma szczególny dar prostego, zrozumiałego i interesującego przedstawiania zagadnień biblijnych. Bezpośrednio po nowennie będzie jego katecheza pt. Pięć elementów ludzkiego szczęścia – ks. profesor prosi uczestników spotkania, aby mieli ze sobą Pismo Święte. Całoroczny program Szkoły Duchowego Wzrostu jest zamieszczony na stronie internetowej i na tablicach ogłoszeń oraz w dzisiejszej gazetce parafialnej.
  • W miniony czwartek odbyło się pierwsze spotkanie Seminarium Odnowy Wiary, w którym uczestniczyło około 80 osób. Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkania, zawsze w czwartek po wieczornej Mszy św.
  • Kończy się już Rok Miłosierdzia, zachęcamy więc serdecznie do codziennego korzystania z przywileju odpustu zupełnego w naszym kościele. Już dziś informujemy, że uroczystość symbolicznego zamknięcia Jubileuszowej Bramy Miłosierdzia odbędzie się w naszej parafii w sobotę 12 listopada – wykorzystajmy więc te ostatnie trzy tygodnie.
  • Pod chórem i w kruchtach kościoła wyłożone są druki na wymienianki, które można składać do specjalnej skarbony pod chórem lub w zakrystii u pana kościelnego.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w dzisiejszym Przewodniku Katolickim polecamy szczególnie artykuł nt. nowenny pompejańskiej, jest także List do Chorych i inne tytuły. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć kalendarze parafialne na przyszły rok.
  • Przy wyjściu z kościoła można dzisiaj nabyć kolejny numer pisma parafialnego Nasza Wspólnota. Na okładce jest zdjęcie z rekolekcji z O. Witko, a wewnątrz m. in. artykuł nt. Seminarium Odnowy Wiary, symboliki białej szaty chrzcielnej, refleksja jak ukształtować u dzieci cnotę pokory, relacja z pielgrzymki do Włoch oraz ciekawe wypowiedzi dorosłych i dzieci nt. różańca – zatroszczmy się o to, aby pismo parafialne było w każdej praktykującej rodzinie naszej parafii. Ofiara jest dobrowolna, koszty wydawnicze wynoszą około 2 zł.
  • Na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.

ks. Proboszcz Stanisław Walewicz