korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 X 2018

 • W środę rozpoczyna się w naszej parafii wizytacja kanoniczna. O godz. 10.00 ks. Biskup Damian Bryl odprawi Mszę św. w intencji wszystkich parafian, a także dla osób chorych i starszych. Serdecznie prosimy tych wszystkich, których czas pozwala o uczestnictwo w tej Mszy św. Po Mszy św. ks. Biskup zaprasza osoby chore i starsze na spotkanie przy kawie na probostwie. O godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie wszystkie grupy duszpasterskie naszej parafii, a o 17.00 Radę Duszpasterską i Radę Ekonomiczną. Podczas Mszy św. o godz. 18.30 ks. Biskup Damian Bryl udzieli sakramentu bierzmowania 90 młodym parafianom, których polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy młodzieży o próbie przed bierzmowaniem i spowiedzi – we wtorek o godz. 19.00. W środę nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, a nabożeństwo różańcowe będzie tylko rano o godz. 9.30. Z racji bierzmowania biuro parafialne w środę będzie nieczynne. Spotkanie dla rodziców kandydatów, którzy w środę przyjmą sakrament bierzmowania będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 19.00.

 • Z okazji dzisiejszego Dnia Papieskiego młodzież zaprasza na smaczne papieskie kremówki, które będą rozprowadzane przed kościołem. Po Mszy św. można też złożyć ofiarę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspomagając w ten sposób edukację zdolnej młodzieży z uboższych rodzin. Dziękujemy Ofiarodawcom.
 • Dzisiaj przypada święto Edukacji Narodowej – życzymy wszystkim nauczycielom i wychowawcom wiele Bożego błogosławieństwa i satysfakcji z codziennej trudnej pracy.
 • Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą wielbienia i modlitwą wstawienniczą we wtorek po Mszy św. i różańcu.
 • W środę przypada liturgiczny dzień św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia – życzymy więc wielu łask Bożych lekarzom i wszystkim pracownikom Służby Zdrowia.
 • W sobotę zapraszamy na comiesięczne spotkanie Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci: o godz. 8.00 Msza św. i potem nabożeństwo.
 • Od soboty trwać będzie Ekumeniczne Święto Biblii pod hasłem: Ja temu, który pragnie, dam pić darmo ze źródła wody życia. Szczegółowe informacje są zamieszczone w gablocie.
 • Zachęcamy do udziału w codziennych nabożeństwach różańcowych.
 • Ksiądz Marek Brdęk – proboszcz z Jeżewa – którego gościliśmy tydzień temu, serdecznie dziękuje za Waszą hojność. Na remont kościoła parafialnego zebrał ponad 17 tys. zł. Podziękowanie ks. Proboszcza jest zamieszczone w gablocie od kaplicy chrzcielnej.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku przy ambonie.
 • Życzymy wszystkim wiele Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień i raz jeszcze zachęcamy do udziału w Mszy św. dla parafian oraz osób chorych i starszych – w środę o godz. 10.00.

ks. Proboszcz Jacek Maćkowiak