korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 X 2017

  • Rozpoczął się miesiąc październik – zachęcamy do udziału w codziennych nabożeństwach różańcowych. Przypominamy, że specjalne nabożeństwa dla dzieci są we wtorki i piątki o godz. 17.00.

  • O uwagę prosimy narzeczonych. Od wtorku 3 października w naszej parafii rozpoczyna się katecheza przedmałżeńska. Spotkania odbywać się będą przez trzy kolejne tygodnie we wtorki i piątki o godz. 19.00.
  • Parafialną Radę Duszpasterską zapraszamy na spotkanie w środę po nowennie na probostwie.
  • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i I-szy piątek miesiąca. W czwartek po różańcu będzie możliwość osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. Okazja do spowiedzi św. będzie w piątek od godz. 15.00, Msza św. dla dzieci o 16.30, zaś dla młodzieży o godz. 19.00 – prosimy o obecność wszystkich kandydatów do bierzmowania.
  • Chorych z posługą sakramentalną wszyscy księża odwiedzą w sobotę w godzinach przedpołudniowych.
  • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski pod hasłem: Idźmy naprzód z nadzieją! Z tej okazji będzie można złożyć ofiarę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, natomiast młodzież zaprasza do parafialnej kawiarenki na tradycyjne papieskie kremówki. Dochód przeznaczony jest na potrzeby Duszpasterstwa Młodzieży. Młodzież, która chciałaby pomóc w rozprowadzaniu kremówek proszona jest o kontakt z ks. Piotrem.
  • W ramach akcji Różaniec Do Granic zapraszamy wszystkich parafian na czuwanie różańcowe, które odbędzie się w sobotę o godz. 11.00 w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej przy ul. Szewskiej. W naszym kościele z okazji akcji Różaniec Do Granic odprawimy w sobotę uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.30, a po Mszy będzie Nabożeństwo Eucharystyczne z Różańcem. Jest możliwość wyjazdu z naszej parafii na modlitwę na granicy kraju. Szczegółowe informacje i zapisy po Mszy św. pod chórem.
  • Na stoliku przy ambonie wyłożona jest prasa katolicka. Obok innych tytułów jest także List do Chorych. Przy wyjściu z kościoła można nabyć powakacyjny numer pisma parafialnego Nasza Wspólnota. Zatroszczmy się o to, aby gazetka parafialna było w każdej rodzinie.
  • Polecamy Bożemu Miłosierdziu parafian zmarłych w ostatnich dniach, śp.: Marian Gromadzki, Zygmunt Szuma, Kinga Czerniejewska, Henryka Helak, Ryszard Gruszczyński, Stefan Wasiak i Zdzisław Wesołowski. Dobry Jezu, a nasz Panie…
  • Na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.