korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 X 2015

  • W trakcie trwającego Synodu o Rodzinie Papież Franciszek dokona (dokonał) dzisiaj pierwszej w historii wspólnej kanonizacji małżonków- błogosławionych Ludwika i Zelii Martin (czyt. Martén), rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Jest to wyraźne potwierdzenie nauki Kościoła, że powołanie do życia małżeńskiego jest równocześnie powołaniem do „świętości we dwoje”. Serdecznie polecamy dzisiejszą gazetkę parafialną Nasza Wspólnota, w której m. in. zamieszczona jest biografia św. małżonków oraz ich wizerunek.

  • Dzisiejsza niedziela jest przeżywana jako Niedziela Misyjna i rozpoczyna cały tydzień szczególnej modlitwy w intencjach misyjnych. Misjonarze głoszą Ewangelię często w bardzo trudnych warunkach materialnych i dlatego po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne – dziękujemy Ofiarodawcom za każdą złotówkę złożoną na ten ważny cel (kalendarze misyjne przy głównym wyjściu z kościoła). W przyszłą niedzielę będzie można natomiast złożyć ofiarę na cele charytatywne realizowane przez Caritas.
  • Dzisiaj przypada także liturgiczny dzień św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia – życzymy więc wielu łask Bożych lekarzom i wszystkim pracownikom Służby Zdrowia.
  • W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Msze św. w naszym, kościele będą o godz. 7.00, 8.00 i 18.00 i po każdej Mszy św. będzie okazja do uczczenia relikwii św. Papieża – zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Comiesięczne spotkanie Wspólnoty Modlitewnej św. Ojca Pio będzie w sobotę: o godz. 7.30 różaniec i o 8.00 Msza św.
  • Przypominamy, że na stolikach pod chórem i w kruchtach kościoła są wyłożone druki na wymieniani.
  • Polecamy prasę katolicką. Do dzisiejszego PK dołączona jest płyta CD z fragmentami książki pt. Jezus czytanymi przez aktora Aleksandra Machalicę. Raz jeszcze zachęcamy do nabycia gazetki parafialnej Nasza Wspólnota.
  • W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi Konferencja Episkopatu Polski przypomina nauczanie Papieża Franciszka zawarte w adhortacji Evangelii Gaudium, że „odpowiedzialne obywatelstwo jest cnotą, a uczestnictwo w życiu publicznym jest obowiązkiem moralnym”. Biskupi zachęcają więc wszystkich wiernych do głosowania w zgodzie z własnym sumieniem, wrażliwym na dobro wspólne i stojące na straży życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Biskupi proszą także wszystkich wiernych o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.
  • Życzymy wszystkim wiele Bożego błogosławieństwa na dobre przeżywanie całego tygodnia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji rodzin i Synodu.