korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 VII 2016

  • Dzisiaj kończą się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i pielgrzymka papieża Franciszka do Polski. Bogu dziękujmy za wszelkie dobro, które dokonało się w tych dniach i prosimy, aby te wielkie wydarzenia religijne przyniosły błogosławione owoce dla młodzieży i całego Kościoła.

  • Jutro rozpocznie się sierpień – zgodnie z apelem Episkopatu Polski zachęcamy serdecznie do podjęcia w tym miesiącu zobowiązań wstrzemięźliwości bądź abstynencji od napojów alkoholowych. Zachęcamy również do modlitwy w intencji trzeźwości w naszych rodzinach i w całym narodzie.
  • W poniedziałek od godz. 12.00 i przez cały dzień we wtorek można dostąpić dla siebie lub dla jednej osoby zmarłej odpustu zupełnego Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę w Boga. Odpust zupełny jest darowaniem kar za grzechy, które zostały wcześniej odpuszczone podczas sakramentalnej spowiedzi. Przypominamy, że z tego przywileju można korzystać w naszym kościele codziennie w trwającym Roku Miłosierdzia.
  • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i I-szy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. będzie w piątek od godz. 17.00. W sierpniu księża nie będą odwiedzać chorych, o czym chorzy zostali poinformowani.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy wyposażyli plecaki dla dzieci z najuboższych rodzin. Kto jeszcze chciałby wspomóc ubogie dziecko może zaraz po tej Mszy św. zgłosić się w zakrystii.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w Przewodniku Katolickim szczególnie polecamy relację ze Światowych Dni Młodzieży.
  • Wszystkim Parafianom oraz naszym miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia.