korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 VII 2016

  • Od wczoraj gościmy w naszej parafii pielgrzymów z Hiszpanii i Maroka, którzy przybyli na Światowe Dni Młodzieży. Dzisiaj w nocy pielgrzymi wyjadą do Częstochowy, a potem do Krakowa. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy udzielili gościny w swoich mieszkaniach, a także dziękujemy młodzieży z Duszpasterstwa Młodych naszej parafii, która pięknie zaangażowała się w pomoc organizacyjną.

  • W czwartek, w późnych godzinach wieczornych, grupa 42 młodych z naszej parafii wyjedzie pod opieką ks. Mateusza do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży – życzymy im wspaniałych przeżyć duchowych i szczęśliwego powrotu do domów. O wszystkich szczegółach uczestnicy wyjazdu zostali poinformowani indywidualnie. Zachęcamy serdecznie wszystkich parafian do modlitwy w intencji ŚDM i pielgrzymki papieża Franciszka do Polski oraz zachęcamy także do korzystania z licznych transmisji telewizyjnych z tych wydarzeń.
  • Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 będzie nabożeństwo ku czci M. B. z Guadalupe, natomiast podczas Mszy św. o godz. 19.00 będzie comiesięczne spotkanie Wspólnoty Różańcowej.
  • Msza św. zbiorowa za zmarłych zostanie doprawiona w czwartek o godz. 18.00.
  • Parafia nasza kolejny raz włącza się w organizowaną przez Caritas pomoc dzieciom z najuboższych rodzin. Kto z Parafian chciałby wspomóc takie dziecko, może zaraz po tej Mszy św. odebrać w zakrystii pusty plecak, wyposażyć go w przybory szkolne i przynieść do zakrystii w ciągu tygodnia bądź – najpóźniej – w przyszłą niedzielę. Bardzo prosimy, aby nie wkładać do plecaków artykułów spożywczych, ani pieniędzy.
  • Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po Mszy św. odbędzie się tradycyjny obrzęd poświęcenia pojazdów. Ksiądz będzie stał przy wjeździe w ulicę Newtona – prosimy tam podjeżdżać. Składając przy tej okazji ofiary wspomagamy zakup środków transportu dla polskich misjonarzy pracujących w najodleglejszych zakątkach świata. W imieniu tych misjonarzy dziękujemy Ofiarodawcom.
  • Niech nad nami wszystkimi czuwa Boża Opatrzność. Teraz powstańmy i módlmy się wspólnie o Boże błogosławieństwo dla kierowców i pojazdów… (odmawia główny celebrans):

Wszechmogący Boże, przez wstawiennictwo św. Krzysztofa polecamy Ci wszystkich kierowców i ich pojazdy. Obdarz ich swoją łaską, aby sobie, ani nikomu innemu, nie wyrządził krzywdy. Oddal od kierowców pokusę nietrzeźwości i nadmiernej szybkości oraz pozwól im zawsze bezpiecznie docierać do celu podróży. Święty Krzysztofie – módl się za nami.