korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 VII 2016

  • Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży. Już w sobotę rano przybędzie do naszej parafii grupa 80 młodych z Hiszpanii i 5 z Maroka. Pielgrzymi przez cały dzień będą mieli zajęcia zorganizowane przez Archidiecezję, a o godz. 19.00 będą uczestniczyć w specjalnej Mszy św. w naszym kościele. Ta Msza św. w sobotę o godz. 19.00 będzie sprawowana w intencji o Boże błogosławieństwo dla Światowych Dni Młodzieży i pielgrzymki papieża Franciszka do Polski. Do udziału zapraszamy naszą młodzież i wszystkich chętnych oraz prosimy o obecność tych parafian, którzy przyjmują pielgrzymów na nocleg – po Mszy św. pielgrzymi udadzą się wraz z nimi do gościnnych mieszkań.

  • W środę przypadają imieniny zmarłego ks. Proboszcza Czesława Ksonia. O godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłego kapłana – zapraszamy do wspólnej modlitwy. Również w środę o godz. 8.00 będzie Msza św. w intencji zmarłego Zbigniewa Kozierskiego, męża pani Magdy – naszej wieloletniej organistki.
  • Wspólnotę św. Ojca Pio zapraszamy na comiesięczne spotkanie w sobotę: o godz. 7.30 różaniec i o 8.00 Msza św.
  • W przyszłą niedzielę (również w sobotę wieczorem), która poprzedza liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, będzie po każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia pojazdów i modlitwa w intencji kierowców.
  • Polecamy lekturę prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku przy ambonie. Pod chórem można dziś nabyć nowe książki poświęcone Słudze Bożemu księdzu Aleksandrowi Woźnemu.
  • Zachęcamy do częstego odwiedzania kaplicy Wieczystej Adoracji w naszym kościele i osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
  • Polecamy Bożemu Miłosierdziu parafian zmarłych w ostatnich dniach, śp.: Piotr Preiss, Piotr Burdun, Bożena Kowalska, Józefa Gardo i Jadwiga Ziętowska. Dobry Jezu, a nasz Panie…
  • Wszystkim, którzy w tym tygodniu rozpoczynają swoje urlopy życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku. Na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.