korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 II 2017

 • Przypominamy, że obecny rok duszpasterski ma charakter maryjny, a głównym jego akcentem będzie jubileusz 100-lecia objawień M.B. w Fatimie. Zachęcamy więc serdecznie do praktykowania nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. Jednocześnie dziękujemy Grupie św. Ojca Pio za prowadzenie modlitwy w kaplicy adoracji w każdą I-szą sobotę miesiąca od godz. 9.00 do 11.00. Jest to posługa tym bardziej ważna, że w tym czasie wszyscy księża odwiedzają chorych i ta wspólna modlitwa jest możliwa tylko dzięki zaangażowaniu osób świeckich.

 • Msza św. dla Wspólnoty Żywego Różańca będzie w poniedziałek o godz. 17.00.
 • W środę będziemy przeżywać Popielec, który rozpoczyna pokutny okres Wielkiego Postu. Msze św. w naszym kościele będą przed południem: o godz. 7.00, 8.00, 9.30 oraz o 10.30 z udziałem uczniów Szkoły Społecznej, a także po południu: o godz. 15.30, 16.30, 18.00 i 19.00. W Popielec będą zbierane ofiary na dzieła dobroczynne realizowane przez Caritas.
 • W czwartek odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami centrum Poznania – rozpocznie się Mszą św. w Farze o godz. 18.00 i następnie Droga Krzyżowa przejdzie na Plac Mickiewicza. Zachęcamy do udziału.
 • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych w naszym kościele. Droga Krzyżowa w każdy piątek będzie dwukrotnie: z udziałem dzieci o godz. 17.00, zaś dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej. Gorzkie Żale będziemy odprawiać we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30. Kazania pasyjne wygłosi w tym roku ks. Piotr Kuś – dyrektor Gimnazjum Katolickiego przy ul. Głogowskiej.
 • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i I-szy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w piątek od godz. 15.00, Msza św. dla dzieci o godz. 16.30, zaś dla młodzieży o godz. 19.00. Prosimy o obecność wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 • Chorych z posługą sakramentalną księża odwiedzą w sobotę w godzinach przedpołudniowych.
 • Przypominamy, że do wtorku włącznie można składać dobrowolne ofiary na pomoc rodzinom syryjskim w ramach projektu Caritas Polska Rodzina Rodzinie – w przyszłą niedzielę podamy dokładną informację jakim rodzinom i przez jak długi czas parafia nasza będzie pomagać. Od środy popielcowej do tej samej skarbony pod chórem będzie można składać ofiarę na wielkopostną daninę diecezjalną. Parafia zobowiązana jest płacić daninę diecezjalną oraz podatki do Urzędu Skarbowego od wszystkich mieszkańców, niezależnie od ich praktyk religijnych. Już dziś dziękujemy Ofiarodawcom, gdyż każdego roku jakąkolwiek ofiarę składa około 15 % mieszkańców.
 • Dzisiaj mamy okazję nabyć pierwszy numer nowej edycji PK z bezpłatnym modlitewnikiem na marzec – polecamy serdecznie (reklamówki nowego PK są też wyłożone w kruchtach kościoła). Jest także List do Chorych, broszura biblijna i inne tytuły.
 • Przy wyjściu z kościoła można dziś nabyć pismo parafialne Nasza Wspólnota. Myślę, że nie muszę nikogo zachęcać, by pismo parafialne było w każdej rodzinie katolickiej.
 • Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią zapraszam teraz wszystkich uczestników Mszy św. na drzwi otwarte na probostwie. Dokładny schemat probostwa przedstawiłem podczas kazania 22 stycznia i fragmenty tego kazania są opublikowane w dzisiejszej gazetce parafialnej – można poczytać, jeśli ktoś nie był wtedy na Mszy św. w naszym kościele lub nie pamięta szczegółów. Proszę się nie krępować, można wejść w każde miejsce, wszystko zobaczyć i dotknąć – nikt z księży, ani z pracowników nie będzie Gościom towarzyszył, aby czuli się swobodnie. Na piętrze są mieszkania księży – proszę tam wejść i zobaczyć, gdzie kto mieszka. Drzwi do piwnicy oraz do sypialni księży będą zamknięte, a pozostałe wszystkie będą otwarte. Dla poszanowania naszej intymności oraz ze względów bezpieczeństwa serdecznie prosimy, aby na probostwie nie robić żadnych zdjęć, co chyba dla wszystkich jest oczywiste. Wychodząc z probostwa proszę koniecznie poczęstować się słodyczami i obrazkami wyłożonymi w holu. Jako proboszcz dziękuję wszystkim za życzliwość i zaufanie. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.