korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 II 2021

  • Dzisiaj rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W naszej parafii dzień modlitwy w intencji trzeźwości odbędzie się w piątek, 19 lutego: o godz. 17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego, 18.00 Msza Święta i możliwość złożenia deklaracji KWC abstynencji od alkoholu, deklaracje są wyłożone na stoliku w nawie głównej, po Mszy Świętej Droga Krzyżowa.

  • We wtorek Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wieczorną Eucharystię i Adorację.
  • W środę będziemy przeżywać Popielec, który rozpoczyna pokutny okres Wielkiego Postu. W Popielec obowiązuje post ścisły, od którego nie ma możliwości dyspensy. Msze Święte w naszym kościele będą przed południem: o godz. 7.00, 8.00 i 9.30 oraz po południu: o godz. 16.30, 18.00 i 19.00. W Popielec Caritas Parafialna zbierać będzie ofiary na pomoc najuboższym rodzinom i dzieciom z naszej parafii oraz na dzieła dobroczynne realizowane przez Caritas Archidiecezjalną.
  • W Środę Popielcową biuro parafialne będzie nieczynne.
  • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych w naszym kościele. Droga Krzyżowa w każdy piątek będzie dwukrotnie: z udziałem dzieci o godz. 17.00, zaś dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej. Gorzkie Żale będziemy odprawiać we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.15. Kazania pasyjne wygłosi w tym roku ks. diakon Oskar Siwak.
  • Dzieci pierwszokomunijne ze SP nr 7 zapraszamy wraz z rodzicami na uroczystość poświęcenia świec i odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych w sobotę, 20.02., o godz. 9.30 i 10.30 w kościele.
  • W sobotę spotkanie Apostolstwa ku czci Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci: o godz. 7.00 Msza Święta i potem nabożeństwo.
  • Na stoliku przy ambonie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcamy do lektury. Pod chórem można nabyć modlitewnik „40 Dni z Bogiem” przez wielki Post oraz przewodnik po TRIDUUM PASCHALNYM w cenie 5 zł.
  • Polecamy Bożemu Miłosierdziu Parafian zmarłych w ostatnim czasie, śp.: Kazimiera Sobczyńska, Zenon Staszewski, Tadeusz Nadolny, Anna Nowicka, Danuta Miłoch, Kazimiera Józefiak, Eugenia Jędrzejczak. Z żalem informujemy, że w czwartek zmarła śp. Helena Potrzeba, długoletnia gospodyni w naszej parafii. Msza Święta pogrzebowa będzie w naszym kościele w poniedziałek, 22.02., o godz. 11.30. Pogrzeb na Junikowie o godz. 13.10. Dobry Jezu, a nasz Panie…
  • Na dobre przeżywanie ostatnich dni karnawału i rozpoczęcie Wielkiego Postu niech umacnia nas Boże błogosławieństwo.

Ks. proboszcz Jacek Maćkowiak