korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 II 2018

  • 30 stycznia zakończyliśmy tegoroczną kolędę. Jako Proboszcz dziękuję serdecznie kapłanom za podjęty trud duszpasterski oraz ministrantom za pomoc w kolędzie. Przede wszystkim dziękujemy Parafianom, którzy przyjęli kapłana do swego mieszkania. Życzymy, aby Boże błogosławieństwo, o które modliliśmy się podczas kolędy towarzyszyło w codziennym życiu. W sumie kolędę przyjęto w 2 tys. dziewięciuset mieszkaniach, co stanowi 44,5% wszystkich mieszkań. Dziękujemy też za złożone ofiary. Na rzecz parafii złożono 62 tys. 660 zł. Część ofiar została przeznaczona na remont salek w Centrum Duszpasterskim oraz na bieżące wydatki, zwłaszcza na pokrycie kosztów ogrzewania.

  • We wtorek zapraszamy na Mszę św. wieczorną szczególnie Przyjaciół Radia Maryja i Parafialny Zespół Caritas, natomiast po Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Antoniego.
  • W środę będziemy przezywać Popielec, który rozpoczyna pokutny okres Wielkiego Postu. w Popielec obowiązuje post ścisły, od którego nie ma możliwości dyspensy. Msze św. w naszym kościele będą przed południem: o godz. 7.00, 8.00 i 9.30 oraz po południu: o godz. 15.30, 16.30, 18.00 i 19.00. W Popielec Caritas Parafialna zbierać będzie ofiary na pomoc najuboższym rodzinom i dzieciom z naszej parafii oraz na dzieła dobroczynne realizowane przez Caritas Archidiecezjalną.
  • W czwartek odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami centrum Poznania – rozpocznie się Mszą św. w Farze o godz. 18.00 i następnie Droga Krzyżowa przejdzie na Plac Mickiewicza. Zachęcamy do udziału.
  • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych w naszym kościele. Droga Krzyżowa w każdy piątek będzie dwukrotnie: z udziałem dzieci o godz. 17.00, zaś dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej. Gorzkie Żale będziemy odprawiać we wszystkie niedzieli Wielkiego Postu o godz. 15.30. Kazania pasyjne wygłosi w tym roku ks. diakon Łukasz Krawczyk.
  • W piątek będzie w naszej parafii Dzień Modlitw o trzeźwość w rodzinach. W tej intencji odprawimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, Mszę św. wieczorną i Drogę Krzyżową. Deklaracje abstynenckie są wyłożone w nawie głównej.
  • Spotkanie czcicieli M. B. Patronki Dobrej Śmierci będzie w sobotę: o godz. 8.00 Msza św. i potem nabożeństwo.
  • Na stoliku pod chórem oraz w kruchtach kościoła wyłożone są koperty na tegoroczna daninę diecezjalną. Koperty można zabierać dla siebie, a także dla znajomych, czy sąsiadów i składać przez okres Wielkiego Postu do specjalnej skarbony pod chórem. Pomimo niedawno zakończonej kolędy prosimy serdecznie o zrozumienie i ofiarność, gdyż parafia nasza zobowiązana jest do przekazania na rzecz Archidiecezji daniny od wszystkich mieszkańców, niezależnie od ich praktyk religijnych.
  • Na stoliku przy ambonie wyłożona jest prasa katolicka. W dzisiejszym PK polecamy artykuł nt. Wielkiego Postu i środy popielcowej.
  • Na dobre przeżywanie ostatnich dni karnawału i rozpoczęcie Wielkiego Postu niech umacnia nas Boże błogosławieństwo.

Ks. proboszcz Jacek Maćkowiak