korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14 V 2017

 • Wczoraj minęła setna rocznica pierwszych objawień fatimskich i odbyła się kanonizacja dzieci fatimskich: Hiacynty i Franciszka. Matka Boża objawiała się w Fatimie od 13 maja do 13 października i z racji przeżywanego Jubileuszu w naszym kościele figura MB Fatimskiej będzie wyeksponowana aż do 13 października.

 • Dzisiaj 137 dzieci z naszej parafii przyjmie (przyjęło) I-szą Komunię Świętą. Polecamy modlitwom parafian te dzieci oraz ich rodziny. Przez cały tydzień dzieci będą się gromadzić wraz z rodzicami i bliskimi na przeżywanie Białego Tygodnia podczas Mszy św. o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 9.00.
 • Dziękujemy za dzisiejszą posługę ks. Mariuszowi Koluczkowi. Ks. Mariusz pochodzi z naszej parafii i od dwóch lat pracuje misyjnie na Kamczatce. Po Mszy św. będzie oczekiwał przy głównym, wyjściu z kościoła – można podejść, porozmawiać, a także złożyć ofiarę wspomagającą tamtejszą niewielką wspólnotę katolicką.
 • Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą wielbienia i modlitwą wstawienniczą – we wtorek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie Apostolstwa M.B. patronki Dobrej Śmierci będzie w sobotę: o godz. 8.00 Msza św. i potem nabożeństwo.
 • Rocznica I-szej Komunii Świętej dzieci klas IV będzie w naszej parafii w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00. Jeśli to możliwe zapraszamy te dzieci w strojach komunijnych. Okazja do spowiedzi św. dla tych dzieci i ich rodzin będzie w sobotę od godz. 17.00
 • Przypominamy, że zapisy na nasze parafialne półkolonie będą tylko w jednym terminie – w najbliższą środę o godz. 19.30 w C.D. Warunkiem koniecznym przy zapisie dziecka jest przedstawienie aktualnej legitymacji szkolnej i książeczki zdrowia. W przyszłą niedzielę Parafialna Rada Duszpasterska będzie zbierać ofiary na tegoroczne półkolonie.
 • Zachęcamy serdecznie, aby planując tegoroczne wakacje, zainteresować się bliżej Pieszą Pielgrzymką Poznańską na Jasną Górę, która co roku odbywa się do 6 do 15 lipca. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafia ks. Jana Markowskiego, który pełnił w naszej parafii praktykę diakońską, obecnie jest wikariuszem w parafii św. Andrzeja Boboli, a od 1 lipca obejmie obowiązki kierownika Pieszej Pielgrzymki Poznańskiej.
 • W przyszłą niedziele odbędzie się nasz tradycyjny festyn rodzinny zwany „parafialną majówką”. Już dziś zapraszamy wszystkich parafian oraz Gości spoza parafii do wspólnej zabawy. Będziemy wdzięczni za pomoc w festynie poprzez upieczenie ciasta – ciasto prosimy przynosić na probostwo w sobotę od godz. 17.00 do 18.00 lub w niedziele od rana. Osoby chętne do upieczenia ciasta prosimy, aby zaraz po tej Mszy św. zapisały się w zakrystii, byśmy wiedzieli na jaką pomoc możemy liczyć. Zapraszamy tez serdecznie do udziału w kolejnym rodzinnym rajdzie rowerowym – zbiórka z rowerami w sobotę o godz. 10.00 przed kościołem. Szczegółowe informacje są na plakatach.
 • Dzisiaj kończy praktykę duszpasterską w naszej parafii ks. Bartosz Rojna, Ks. Bartosz przyjmie święcenia kapłańskie w czwartek 25 maja, 28 maja odprawi Mszę prymicyjną w rodzinnej parafii św. Józefa w Obornikach, natomiast uroczystą Mszę św. w naszej parafii odprawi w niedzielę 4 czerwca o godz. 12.30.
 • Na stoliku przy ambonie wyłożona jest prasa katolicka. Dzisiejszy PK poświęcony jest głównie objawieniom fatimskim – zachęcamy do lektury
 • Na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.