korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20 XI 2022

 • Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Członkom tej grupy duszpasterskiej życzymy wiele Bożego błogosławieństwa i dziękujemy za ich zaangażowanie w życie parafii.

 • Także dzisiejsza Uroczystość jest Parafialnym Świętem Małżeństw. Wszystkim Drogim Jubilatom składamy najserdeczniejsze gratulacje, życzenia i otaczamy Was modlitwą, dziękując za świadectwo sakramentalnego życia małżeńskiego i rodzinnego
 • Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na Mszę Świętą we wtorek, 22 listopada, o godz. 18.00. Po Mszy Świętej ok. godz. 18.45 konferencja dla rodziców. Natomiast w środę, 23 listopada, o godz. 17.00 poświęcenie medalików dzieci komunijnych.
 • Spotkania do bierzmowania młodzieży z klas 8 odbędzie się w środę ok. godz. 18.30 w Centrum Duszpasterskim.
  W czwartek o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych.
 • W piątek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo ku czci M.B. z Guadalupe.
  Konferencja przed chrztem będzie w piątek o godz. 19.00 w kaplicy chrzcielnej.
 • Comiesięczne spotkanie Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio będzie w sobotę: o godz. 6.30 różaniec i o 7.00 Msza Święta.
  W sobotę 3.XII na Mszy Świętej o godz. 18 będziemy dziękować Panu Bogu za 20 lat posługi grupy naszych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Zapraszamy do modlitwy. Po Mszy Świętej spotkanie wszystkich szafarzy wraz z małżonkami w sali bł. Czesława na probostwie.
 • Zapraszamy do modlitwy różańcowej za zmarłych wypisanych w wymieniankach, które będziemy odmawiać jeszcze do piątku włącznie o godz. 17.30.
 • Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Adwent i nowy okres duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy” .Będzie można już zaopatrywać się w poświęcone opłatki oraz świece Caritas na wigilijny stół.
 • Na stoliku przy ambonie wyłożona jest prasa katolicka. W zakrystii do nabycia jest też nowa książka arcybiskupa G. Rysia „ Mistrzowie drugiego planu” w cenie 33 zł.
  Przy wyjściu z kościoła wyłożone są broszury, informujące o działaniach Caritas w ostatnim czasie oraz ulotki informujące o ogólnopolskiej akcji Rodzina Rodzinie.
 • Polecamy Bożemu Miłosierdziu Parafian zmarłych w ostatnim czasie, śp.: Mieczysław Cegłowski, Jadwiga Spychała, Teresa Romanowska, Krzysztof Kaleciński, Bożena Chadyniak, Wanda Przybył, Janusz Ochowiak, Adela Raciborska, Tadeusz Miler, Andrzej Krajewski Dobry Jezu, a nasz Panie…
  Na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.

Ks. Proboszcz Jacek Maćkowiak