korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

OGŁOSZENIA NA NOWY ROK 2021

  • Wszystkim Drogim Parafianom i Miłym Gościom życzymy szczęśliwego Nowego Roku 2021. Niech Święta Boża Rodzicielka Maryja, która jest patronką dzisiejszego dnia, ma w swojej opiece nas samych i nasze rodziny – niech uprasza dla wszystkich Boże błogosławieństwo na każdy dzień. Szczęść Boże!

  • Dla orientacji Parafian podajemy kilka ważniejszych danych liczbowych w związku z zakończonym rokiem 2020. W minionym roku zmarło 140 Parafian (rok wcześniej 175), chrzest przyjęło 52 dzieci (rok wcześniej 73). Tak więc było o 88 więcej pogrzebów niż chrztów. Do I Komunii św. przystąpiło 89 dzieci (przed rokiem 49), sakrament bierzmowania przyjęło 47 młodych Parafian (rok wcześniej 70). W minionym roku zostało pobłogosławionych w naszym kościele 8 małżeństw (rok wcześniej 11).
  • Od jutra, 2 stycznia, zaczynamy nasze kolędowe Msze Święte, które będą odprawiane w dni powszednie oraz soboty o godz. 19.00. Na jutrzejszą Mszę Świętą zapraszamy Parafian z ulicy Jugosłowiańskiej 44, 48, 50 i 52. Harmonogram Mszy św. został umieszony w gablotach oraz na stronie internetowej. Zapraszamy przedstawicieli Parafian z tych bloków.
  • Przypominamy o nowym porządku liturgicznym w naszym kościele. Nie ma Mszy św. w niedziele o godz. 14.30 i 18.00 oraz w dni powszednie o godz. 8.00. Serdecznie prosimy o zgłoszenie się Parafian, którzy zamawiali intencje w wyżej wymienionych terminach.
  • Biuro parafialne bez zmian z wyjątkiem wtorku, kiedy biuro będzie czynne od godz. 19.00 do 20.00.
  • Podziękowania i życzenia dla naszej parafii od Sióstr Albertynek z ul. Ściegiennego.
  • Podziękowania dla Parafian za ofiarność na rzecz naszej parafii. W mijającym roku kalendarzowym wykonaliśmy następujące inwestycje: malowanie zewnętrzne kościoła, renowacja drzwi wejściowych, remont Sali bł. Czesława. Bogu niech będą dzięki!
  • Na szczęśliwy Nowy Rok 2021 niech nam wszystkim towarzyszy przyjęte z wiarą Boże błogosławieństwo.

Ks. proboszcz Jacek Maćkowiak