korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 9 IV 2023

Życzenia Księdza Arcybiskupa Metropolity:

Drodzy Bracia i Siostry!
W tę Noc ludzie wierzący w Chrystusa uświadamiają sobie, czym jest Kościół, zrodzony z wiary i sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii. W tę Noc wszyscy jesteśmy Kościołem, zgromadzonym dokoła Zmartwychwstałego Pana. Nie ma lepszej szkoły
formacji duchowej niż Wigilia Paschalna.

Niech Zmartwychwstały Pan odbudowuje w was prawdziwy obraz Boży wyryty w czasie chrztu świętego. Niech odnowi zdolność do bezinteresownej miłości. Niech przywróci gorliwość do niesienia Dobrej Nowiny o Zmartwychwstaniu wszędzie tam gdzie posłani jesteśmy przez Bożego Ducha!

Abp Stanisław Gądecki

Do życzeń Ks. Abpa dołączamy serdeczne życzenia od nas, duszpasterzy:

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy obfitych łask Bożych. Niech Zmartwychwstały Chrystus, który niesie odrodzenie duchowe, obdarza wszystkich wiarą, nadzieją i miłością. Niech da siłę do pokonywania codziennych trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

Szczęść Boże!

 • Dziękujemy za liczny udział Parafian w rekolekcjach, w nabożeństwach Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego. Dziękujemy szafarzom Komunii św., służbie liturgicznej, pracownikom kościelnym i Chórowi Nazaret. Jako Proboszcz dziękuję szczególnie Kapłanom za ich gorliwość duszpasterską, a zwłaszcza za wytrwałą służbę w konfesjonale.
 • Jutro drugi Dzień Świąt. Msze Święte w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy Świętej będzie można złożyć ofiarę na KUL, Wydział Teologiczny i szkoły katolickie.
 • Ze względu na oktawę wielkanocną w piątek nie obowiązuje post.
 • We wtorek na Mszę Świętą wieczorną zapraszamy Przyjaciół Radia Maryja, Parafialny Zespół Caritas oraz ministrantów wraz z rodzicami. Po Mszy nabożeństwo do św. Antoniego.
 • Rodziców dzieci pierwszokomunijnych informujemy o spotkaniu w czwartek, 13 kwietnia, po wieczornej Mszy Świętej.
 • Pierwsza spowiedź dla dzieci przystępujących w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w sobotę, 15 kwietnia o godz. 9.00.
 • W sobotę spotkanie Apostolstwa ku czci Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, o godz. 7.00 Msza Święta, a po niej nabożeństwo.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 ośmioro dzieci przystąpi do Wczesnej Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla tych dzieci będzie w piątek, 14 kwietnia o godz. 16.30.
 • Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać święto Miłosierdzia. O 15.00 zapraszamy na wspólne czuwanie. Przez cały tydzień będziemy odmawiać Nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.35. Z racji święta Miłosierdzia w niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar na cele dobroczynne realizowane przez Caritas Archidiecezjalną.
 • Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stoliku obok ambony.
 • Na dobre przeżywanie Świąt i całego okresu Zmartwychwstania Pańskiego przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.

Ks. Proboszcz Jacek Maćkowiak