korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 27 III 2016

Życzenia Księdza Arcybiskupa Metropolity:

Bracia i Siostry, umiłowani Archidiecezjanie!

Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał! Tym chrześcijańskim zawołaniem pozdrawiam każdą i każdego z Was. Za trzy tygodnie będziemy świętowali 1050. rocznicę chrztu Polski. Bardzo zapraszam Was do udziału w tych uroczystościach. Nigdy dosyć dziękczynienia za ten największy akt Bożego Miłosierdzia w dziejach naszego narodu, którym był chrzest Księcia Mieszka i jego poddanych. Modlę się za Was i proszę o modlitwę. Módlmy się wszyscy za naszą Ojczyznę.

Z serca Wam wszystkim b ł o g o s ł a w i ę

Abp Stanisław Gądecki

Do życzeń ks. Abpa dołączamy serdeczne życzenia od nas, duszpasterzy: Wszystkim Drogim Parafianom i przybyłym do nas Gościom, życzymy obfitych łask Bożych. Niech Zmartwychwstały Chrystus, pomaga nam wszystkim przezwyciężać wszelką słabość i otwierać nasze serca na dar Bożego Miłosierdzia. Szczęść Boże!

 • Dziękujemy za tak liczny udział Parafian w rekolekcjach, w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego. Dziękujemy szafarzom Komunii św., służbie liturgicznej, pracownikom kościelnym i Chórowi Nazaret. Jako Proboszcz dziękuję szczególnie ks. Rafałowi, ks. Maciejowi i ks. Mateuszowi za ich gorliwość duszpasterską, a zwłaszcza za wytrwałą służbę w konfesjonale.
 • Jutro drugi Dzień Świąt. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę – jutro będzie można złożyć ofiarę na KUL, Wydział Teologiczny i szkoły katolickie.
 • Na Mszę św. zbiorową za zmarłych zapraszamy w czwartek o godz. 18.00.
 • W tym tygodniu przypada I-szy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. będzie od godz. 15.00, Msza św. dla dzieci o godz. 16.30, zaś dla młodzieży o godz. 19.00 – prosimy o obecność wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 • Rodziców młodzieży klas III gimnazjum, która przyjmie bierzmowanie 7 kwietnia zapraszamy na spotkanie z ks. Proboszczem w czwartek po Mszy św. wieczornej. Ze względu na ważność spotkania prosimy o obecność wszystkich rodziców.
 • Chorych z posługą sakramentalną ks. Rafał odwiedzi w piątek, a pozostali kapłani w sobotę w godzinach przedpołudniowych.
 • Ze względu na oktawę wielkanocną w piątek nie obowiązuje post.
 • W sobotę dzieci przygotowujące się do I-szej Komunii św. przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi św. Obowiązkowe spotkanie dla rodziców tych dzieci będzie w środę – po wieczornej Mszy św. w kościele.
 • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na adorację w naszym kościele od godz. 15.30 do 17.00 przygotowaną przez naszych parafian z różnych wspólnot.
 • Polecamy świąteczne wydanie Przewodnika Katolickiego, do którego dołączony jest specjalny dodatek z okazji Jubileuszu Chrztu Polski. Jest także List do Chorych, który prosimy dostarczyć chorym do domów.
 • Dziękujemy za złożoną daninę diecezjalną, ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz wszelkie ofiary na rzecz Kościoła i naszej parafii.
 • Na dobre przeżywanie Świąt i całego okresu Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim wiele Bożego błogosławieństwa.