korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 21 IV 2019

Życzenia Księdza Arcybiskupa Metropolity:
Drodzy Bracia i Siostry!
Życzę Wam, aby potęga Bożej miłości, która w Wielką Noc przemieniła śmierć w życie, a łzy rozpaczy w radość zwycięstwa, była dla Was źródłem pokoju wśród codziennych życiowych doświadczeń. Niech wlewa radość w miejsce smutku, umacnia w zmaganiach z życiowymi trudami, budzi nadzieję silniejszą od śmierci.

Na czas świętowania życzę też wiele ludzkiej życzliwości oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności, jak również pięknych chwil przenikniętych rodzinnym szczęściem i wzajemną miłością.

Abp Stanisław Gądecki

Do życzeń Ks. Abpa dołączamy serdeczne życzenia od nas, duszpasterzy: Wszystkim Drogim Parafianom i przybyłym do nas Gościom, życzymy obfitych łask Bożych. Niech Zmarwtychwstały Chrystus, który niesie odrodzenie duchowe, obdarza wszystkich wiarą nadzieją i miłością. Niech da siłę do pokonywania codziennych trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
Szczęść Boże!

 • Dziękujemy za tak liczny udział Parafian w rekolekcjach, w nabożeństwach Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego. Dziękujemy szafarzom Komunii św., służbie liturgicznej, pracownikom kościelnym i Chórowi Nazaret. Jako Proboszcz dziękuję szczególnie ks. Rafałowi, ks. Piotrowi i ks. Oscarowi za ich gorliwość duszpasterską, a zwłaszcza za wytrwałą służbę w konfesjonale.

 • Jutro drugi Dzień Świąt. Przypominamy, że nie ma Mszy św. o godz. 14.30 – pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę – jutro po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na KUL, Wydział Teologiczny i szkoły katolickie.
 • W środę zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Szkoły Duchowego Wzrostu, które poprowadzi ks. prof. Janusz Nawrot. Bezpośrednio po nowennie będzie katecheza pt. Czy mamy prawo oskarżać Boga?
 • W czwartek podczas Mszy św. o godz. 17.00 ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki udzieli sakramentu bierzmowania siedemdziesięciu dwóm młodym parafianom, których polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy młodzieży o próbach przed bierzmowaniem we wtorek i w środę o godz. 16.00. W czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, a Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie wyjątkowo w piątek o godz. 18.00.
 • Ze względu na oktawę wielkanocną w piątek nie obowiązuje post.
 • Comiesięczne spotkanie Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio będzie w sobotę: o godz. 7.30 różaniec, o godz. 8.00 Msza św. i potem nabożeństwo.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 dziewięcioro dzieci przystąpi do Wczesnej Pierwszej Komunii św. Spowiedź dla tych dzieci będzie w sobotę o godz. 16.00.
 • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać święto Miłosierdzia – zachęcamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o 14.30, którą poprowadzą wspólnoty z naszej parafii. Przez cały tydzień zapraszamy na nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.45. Z racji święta Miłosierdzia w przyszłą niedzielę będzie zbiórka ofiar na cele dobroczynne realizowane przez Caritas.
 • Z racji zbliżającego się Tygodnia Miłosierdzia organizujemy w naszej parafii tradycyjny Dzień Chorych. Zapraszamy wszystkich chorych i starszych parafian na uroczystą Mszę św. w najbliższą sobotę o godz. 9.30, połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych i specjalnym błogosławieństwem. Od godz. 9.00 będzie okazja do spowiedzi św., o 9.15 Koronka do Miłosierdzia Bożego, zaś po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy kawie i herbacie na probostwie.
 • Przypominamy, że 28 kwietnia Parafialna Rada Duszpasterska będzie zbierać ofiary na wyjazd dla dzieci oraz na inne formy wypoczynku wakacyjnego organizowane przez naszą parafię.
 • Parafia nasza organizuje jednodniową pielgrzymkę do Bytynia, Otorowa i Sierakowa w sobotę 25 maja. Koszt wyjazdu wynosi 45 zł. Zapisy z pełną wpłatą i podaniem numeru PESEL będą w środę po nowennie w C.D.
 • Polecamy Przewodnik Katolicki, do którego dołączony jest modlitewnik na każdy dzień maja. Są też czasopisma dla dzieci oraz List do Chorych, który prosimy dostarczyć chorym do domu.
 • Dziękujemy za złożoną już daninę diecezjalną, ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz wszelkie inne ofiary na rzecz Kościoła i naszej parafii.
 • Na dobre przeżywanie Świąt i całego okresu Zmartwychwstania Pańskiego przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.

ks. Proboszcz Jacek Maćkowiak