korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 17 IV 2022

Życzenia Księdza Arcybiskupa Metropolity:
Drodzy Bracia i Siostry!
W tę Noc ludzie wierzący w Chrystusa uświadamiają sobie, czym jest Kościół, zrodzony z wiary i sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii. W tę Noc wszyscy
jesteśmy Kościołem, zgromadzonym dokoła Zmartwychwstałego Pana. Nie ma lepszej szkoły formacji duchowej niż Wigilia Paschalna. Niech Zmartwychwstały Pan odbudowuje w was prawdziwy obraz Boży wyryty w czasie chrztu świętego. Niech odnowi zdolność do bezinteresownej miłości. Niech przywróci gorliwość do niesienia Dobrej Nowiny o Zmartwychwstaniu wszędzie tam gdzie posłani jesteśmy przez Bożego Ducha!

Abp Stanisław Gądecki

Do życzeń Ks. Abpa dołączamy serdeczne życzenia od nas, duszpasterzy: Wszystkim Drogim Parafianom życzymy obfitych łask Bożych. Niech Zmartwychwstały Chrystus, który niesie odrodzenie duchowe, obdarza wszystkich wiarą, nadzieją i miłością. Niech da siłę do pokonywania codziennych trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Szczęść Boże!

 • Dziękujemy za liczny udział Parafian w rekolekcjach, w nabożeństwach Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego. Dziękujemy szafarzom Komunii św., służbie liturgicznej, pracownikom kościelnym i Chórowi Nazaret. Jako Proboszcz dziękuję szczególnie Kapłanom za ich gorliwość duszpasterską, a zwłaszcza za wytrwałą służbę w konfesjonale. Dziękujemy także Zespołowi Młodzieżowemu, Harcerzom i Paniom za przystrojenie Grobu.
 • W myśl kanonu 1051 Kodeksu Prawa Kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości, że diakon Paweł NAPIERAŁA, alumn Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, odbywający praktykę w naszej parafii, ma przyjąć święcenie prezbiteratu w Poznaniu dnia 21 maja br. Kto by wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu temuż diakonowi wspomnianego święcenia, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym miejscowego rządcę parafii. Wszystkim wiernym poleca się, by gorąco modlili się za mających otrzymać święcenia oraz o to, by Pan Bóg wzbudzał wśród młodzieży liczne i dobre powołania kapłańskie.
 • Jutro drugi Dzień Świąt. Msze Święte w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy Świętej będzie można złożyć ofiarę na KUL, Wydział Teologiczny i szkoły katolickie.
 • Ze względu na oktawę wielkanocną w piątek nie obowiązuje post.
 • We wtorek Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wieczorną Eucharystię i Adorację.
 • W środę, dnia 20.04., przypada 20. rocznica ingresu Arcybiskupa Metropolity. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Jubilacie.
 • Również w środę spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII po wieczornej Mszy Świętej i Nowennie w kościele.
 • Katecheza przedchrzcielna odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w kaplicy chrzcielnej.
 • Comiesięczne spotkanie Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio będzie w sobotę: o godz. 6.30 różaniec i o 7.00 Msza Święta.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 siedmioro dzieci przystąpi do Wczesnej Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla tych dzieci będzie w piątek o godz. 17.00.
 • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać święto Miłosierdzia. Przez cały tydzień będziemy odmawiać Nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.35, a w I i II dzień świąt o godz. 18.35. Z racji święta Miłosierdzia w przyszłą niedzielę będzie zbiórka ofiar na cele dobroczynne realizowane przez Caritas Archidiecezjalną.
 • Zapraszamy w niedzielę w Święto Miłosierdzia o godzinie 15.00 na Koronkę i Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • Z racji zbliżającego się Tygodnia Miłosierdzia organizujemy w naszej parafii tradycyjny Dzień Chorych. Zapraszamy wszystkich chorych i starszych Parafian na uroczystą Mszę Świętą w najbliższą sobotę o godz. 9.30, połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych i specjalnym błogosławieństwem. Od godz. 9.00 będzie okazja do spowiedzi św., o 9.15 Koronka do Miłosierdzia Bożego, zaś po Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie przy kawie i herbacie na probostwie.
 • Siostry Albertynki z ul. Ściegiennego bardzo dziękują za dary ze zbiórki żywności.
 • Caritas Polska zaprasza na bezpłatny koncert Arki Noego w niedzielę, dn. 24.04., o godz. 15.00 w kościele Nawiedzenia NMP w Poznaniu w podziękowaniu za zbiórkę ofiar pieniężnych i materialnych na rzecz Ukrainy.
 • Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stoliku obok ambony.
 • Na dobre przeżywanie Świąt i całego okresu Zmartwychwstania Pańskiego przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.

Ks. Proboszcz Jacek Maćkowiak