korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 16 IV 2017

Życzenia Księdza Arcybiskupa Metropolity:

Drodzy Bracia i Siostry!

W roku duszpasterskim, w którym Kościół przypomina nam misyjny nakaz „Idźcie i głoście”, życzę Wam osobistego doświadczania mocy Zmartwychwstałego Pana. On bowiem naprawdę żyje i my – podobnie jak pierwsi uczniowie – możemy Go w Kościele spotykać w modlitwie, w sakramentach i w słowie Bożym. Niech z tych spotkań rodzi się pragnienie świadczenia o Zmartwychwstałym wobec każdego napotkanego człowieka.

Życzę wiele pogody ducha, wzajemnej miłości w rodzinach, prawdziwego odpoczynku, zdrowia oraz wszelkiej doczesnej pomyślności.

Radosnych Świąt! Wszystkim Umiłowanym Archidiecezjanom z serca błogosławię.

Abp Stanisław Gądecki

Do życzeń Ks. Abpa dołączamy serdeczne życzenia od nas, duszpasterzy: Wszystkim Drogim Parafianom i przybyłym do nas Gościom, życzymy obfitych łask Bożych. Niech Zmartwychwstały Chrystus, który niesie odrodzenie duchowe, obdarza wszystkich wiarą nadzieją i miłością. Niech da siłę do pokonywania codziennych trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Szczęść Boże!

 • Dziękujemy za tak liczny udział Parafian w rekolekcjach, w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego. Dziękujemy szafarzom Komunii św., służbie liturgicznej, pracownikom kościelnym i Chórowi Nazaret. Jako Proboszcz dziękuję szczególnie ks. Rafałowi, ks. Maciejowi i ks. Mateuszowi za ich gorliwość duszpasterską, a zwłaszcza za wytrwałą służbę w konfesjonale.
 • Jutro drugi Dzień Świąt. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę – jutro po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na KUL, Wydział Teologiczny i szkoły katolickie.
 • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać święto Miłosierdzia. Z tej okazji przez cały tydzień zapraszamy na nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.45. Z racji święta Miłosierdzia w przyszłą niedzielę będzie zbiórka ofiar na cele dobroczynne realizowane przez Caritas.
 • Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wspólna adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą wielbienia i modlitwą wstawienniczą – we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 • Ze względu na oktawę wielkanocną w piątek nie obowiązuje post.
 • W sobotę dzieci przygotowujące sie do I-szej Komunii św., przystąpią pierwszy raz do spowiedzi św. Obowiązkowe spotkanie i katecheza dla rodziców tych dzieci będzie w środę – po wieczornej Mszy św. w kościele.
 • Również w sobotę będzie comiesięczne spotkanie Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio: o godz. 7.30 różaniec i o 8.00 Msza św.
 • Parafia nasza organizuje jednodniową pielgrzymkę do Przemętu, Charbielina, Dłużyny, Włoszakowic i Zaborówca – w sobotę 27 maja. Zapisy z pełną wpłatą 45 zł i podaniem numeru PESEL będą w środę po nowennie w C.D. W najbliższą sobotę natomiast grupa naszych parafian wyjeżdża pod duchową opieką ks. Diakona Bartosza na pielgrzymkę do Sanktuariów w Biechowie, Kawnicach i Licheniu. Zbiórka pielgrzymów o godz. 7.45 na parkingu przy Piotrze i Pawle.
 • Polecamy świąteczne wydanie P.K., który jest wyłożony na stoliku przy ambonie. Przy wyjściu z kościoła można dzisiaj nabyć świąteczne wydanie pisma parafialnego Nasza Wspólnota – zatroszczmy się, aby gazetka parafialna była w każdej rodzinie.
 • Dziękujemy za złożoną już daninę diecezjalną, ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz wszelkie inne ofiary na rzecz Kościoła i naszej parafii. Składając te ofiary spełniamy piąte przykazanie kościelne, które brzmi: „Troszczmy sie o potrzeby wspólnoty Kościoła.” Bóg zapłać!
 • Na dobre przeżywanie Świąt i całego okresu Zmartwychwstania Pańskiego przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.

ks. Proboszcz Stanisław Walewicz