korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 1 IV 2018

Życzenia Księdza Arcybiskupa Metropolity:

Drodzy Bracia i Siostry!

W roku Jubileuszu 1050-lecia pierwszego na ziemiach polskich biskupstwa w Poznaniu, dziękujemy dobremu Bogu za orędzie wielkanocnej nadziei, które od czasów biskupa Jordana rozbrzmiewa na naszej ziemi. Życzę Wam wiele mocy Ducha Świętego do świadczenia każdego dnia o wierze, którą otrzymaliśmy i której wyznawanie jest naszą chlubą.

Na czas świętowania życzę też wiele ludzkiej życzliwości oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności, a także pięknych chwil przenikniętych rodzinnym szczęściem i wzajemną miłością.

Radosnych Świąt! Wszystkim Umiłowanym Archidiecezjanom z serca błogosławię.

Abp Stanisław Gądecki

Do życzeń Ks. Abpa dołączamy serdeczne życzenia od nas, duszpasterzy: Wszystkim Drogim Parafianom i przybyłym do nas Gościom, życzymy obfitych łask Bożych. Niech Zmarwtychwstały Chrystus, który niesie odrodzenie duchowe, obdarza wszystkich wiarą nadzieją i miłością. Niech da siłę do pokonywania codziennych trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Szczęść Boże!

 • Dziękujemy za tak liczny udział Parafian w rekolekcjach, w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego. Dziękujemy szafarzom Komunii św., służbie liturgicznej, pracownikom kościelnym i Chórowi Nazaret. Jako Proboszcz dziękuję szczególnie ks. Rafałowi, ks. Maciejowi i ks. Piotrowi za ich gorliwość duszpasterską, a zwłaszcza za wytrwałą służbę w konfesjonale.
 • Jutro drugi Dzień Świąt. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę – jutro po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na KUL, Wydział Teologiczny i szkoły katolickie.
 • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i I-szy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. będzie w piątek od godz. 15.00, Msza św. dla dzieci o 16.30, zaś dla młodzieży o godz. 19.00. Prosimy o obecność wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 • Chorych z posługą sakramentalną wszyscy księża odwiedzą w sobotę w godzinach przedpołudniowych.
 • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać święto Miłosierdzia. Z tej okazji przez cały tydzień zapraszamy na nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.45. Z racji święta Miłosierdzia w przyszłą niedzielę będzie zbiórka ofiar na cele dobroczynne realizowane przez Caritas.
 • Ze względu na oktawę wielkanocną w piątek nie obowiązuje post.
 • W sobotę dzieci przygotowujące sie do I-szej Komunii św., przystąpią pierwszy raz do spowiedzi św. Obowiązkowe spotkanie dla rodziców tych dzieci będzie w środę – po wieczornej Mszy św. w kościele.
 • W przyszłą niedziele na Mszy św. o 12.30 trzynaścioro dzieci a naszej parafii przyjmie wczesną Komunię świętą. Polecajmy tę ważną sprawę modlitwom Parafian.
 • Polecamy świąteczne wydanie P.K., który jest wyłożony na stoliku przy ambonie. Są też czasopisma dla dzieci oraz List do Chorych, który prosimy dostarczyć chorym do domu.
 • Dziękujemy za złożoną już daninę diecezjalną, ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz wszelkie inne ofiary na rzecz Kościoła i naszej parafii. Składając te ofiary spełniamy piąte przykazanie kościelne, które brzmi: „Troszczmy sie o potrzeby wspólnoty Kościoła.” Bóg zapłać!
 • Na dobre przeżywanie Świąt i całego okresu Zmartwychwstania Pańskiego przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.

ks. Proboszcz Jacek Maćkowiak