korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 15 V 2016

  • Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny, natomiast czas obowiązkowej Komunii św. wielkanocnej kończy się w przyszłą niedzielę.

  • Jutro, w poniedziałek, będziemy przeżywać święto NMP Matki Kościoła, zwane drugim dniem Zielonych Świąt. Msze św. w naszym kościele będą przed południem o godz.: 7.00, 8.00 i 9.30 oraz po południu o 16.30, 18.00 i 19.00. Jest to ważne święto kościelne, więc zachęcamy do udziału we Mszy św., pomimo iż jest to dzień pracy. Nabożeństwo majowe w tym dniu będzie o godz. 17.30.
  • W czwartek o godz. 16.00 odbędą się w Katedrze Poznańskiej świecenia kapłańskie, które otrzyma również nasz diakon Damian Dudkowiak. Mszę św. prymicyjną ks. neoprezbiter odprawi w rodzinnej parafii w Konarzewie w przyszłą niedzielę, natomiast w naszej parafii odprawi uroczystą Mszę św. w niedzielę 29 maja o godz. 12.30.
  • Zapraszamy na Mszę św. zbiorową za zmarłych, która ze względu na Boże Ciało będzie już w najbliższy czwartek o godz. 18.00.
  • Spotkanie Apostolstwa M. B. Patronki Dobrej Śmierci będzie w sobotę: o godz. 8.00 Msza św. i potem nabożeństwo.
  • Parafia nasza organizuje jednodniową pielgrzymkę do Krzywinia, Osiecznej i Leszna – w sobotę 18 czerwca. Zapisy z pełną wpłatą 45 zł i numerem PESEL będą w środę po nowennie w C.D. W sobotę natomiast grupa naszych parafian wyjeżdża pod duchową opieką ks. Proboszcza na pielgrzymkę do Lubasza, Szamotuł i okolic. Zbiórka pielgrzymów o godz. 7.15 na parkingu przy Piotrze i Pawle.
  • Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj można złożyć ofiarę, która zostanie przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży – dziękujemy Ofiarodawcom. Jednocześnie Informujemy, że przez dwa pierwsze tygodnie wakacyjne parafia nasza organizować będzie półkolonie dla dzieci. W przyszłą niedzielę Parafialna Rada Duszpasterska będzie zbierać ofiary na ten cel.
  • Na stoliku przy ambonie wyłożona jest prasa katolicka. W dzisiejszym P.K. polecamy szczególnie artykuły nt. Ducha Świętego oraz o męczennikach z Albanii. Są także czasopisma dla dzieci.
  • Polecamy Bożemu Miłosierdziu parafian zmarłych w ostatnich dniach, śp.: Piotr Wojciechowski, Anna Pawela, Józef Paplaczyk, Stefania Parzyńska, Irena Kaźmierowska, Jędrzej Latanowicz, Anna Zadorożna, Andrzej Gajda, Urszula Uryzaj, Jerzy Bartoszewski i Stefania Budna. Dobry Jezu, a nasz Panie…
  • Na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.

Ks. Proboszcz Stanisław Walewicz