korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 27 XII 2015

  • Dzisiaj przypada nasza patronalna Uroczystość ku czci Świętej Rodziny. Sumie Odpustowej o godz. 13.00 będzie przewodniczył Ks. Biskup Damian Bryl (zachęcamy do duchowej łączności poprzez TV Polonia).

  • Uroczystość Świętej Rodziny jest też świętem patronalnym Domowego Kościoła – małżonkom formującym się w tym ruchu życzymy wiele Bożego błogosławieństwa i dziękujemy za zaangażowanie w życie naszej parafii.
  • Comiesięczne spotkanie Wspólnoty Różańcowej będzie jutro, w poniedziałek, podczas Mszy św. o godz. 19.00 i potem spotkanie opłatkowe w kościele.
  • W czwartek przypada zakończenie Starego Roku. Zapraszamy do udziału w uroczystej Mszy św. o godz. 17.00, połączonej z nabożeństwem dziękczynno – błagalnym. Przez udział w tej wieczornej Mszy św. spełnia się już obowiązek udziału we Mszy św. noworocznej.
  • W piątek rozpoczniemy Nowy Rok 2016 uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane, z obowiązkiem udziału we Mszy św. – przypominamy, że w naszym kościele w Nowy Rok nie będzie mszy św. o godz. 7.00, natomiast pozostałe Msze św. będą w porządku niedzielnym Bardzo wielu parafian skorzystało przed Świętami ze spowiedzi – zatroszczmy się więc o to, aby nikt nie utracił stanu łaski uświecającej poprzez opuszczenie Mszy św. w Nowy Rok.
  • Zwracamy uwagę na to, że w Nowy Rok przypada I-szy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek od godz. 16.00 do 17.00, natomiast Komunię pierwszopiątkową można będzie przyjąć podczas każdej Mszy św. w Nowy Rok.
  • Chorych z posługą sakramentalną księża odwiedzą w sobotę w godzinach przedpołudniowych.
  • W tym tygodniu odwiedzimy z kolędą mieszkańców ulic: Keplera i Galileusza. Plany tegorocznej kolędy można zabierać przy wyjściu z kościoła – są wyłożone pod chórem i w kruchtach. Są także zamieszczone na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej. Kolęda w blokach będzie od parteru, natomiast w domach jednorodzinnych od najniższego numeru. W tegorocznej kolędzie będzie pomagał ks. Roman Hamny – syn naszej parafii oraz przez kilka dni ks. Robert Korbik, nasz były wikariusz. Dzięki tej pomocy odwiedzimy wszystkie mieszkania, w których parafianie zechcą przyjąć kapłana. Ks. Proboszcz skierował „krótki list do parafian” dotyczący ważnych spraw. Prosimy o życzliwe przyjęcie tego listu, który księża przekażą podczas kolędy.
  • Przypominamy, że w okresie kolędowym biuro parafialne będzie czynne tylko rano: w poniedziałek, wtorek i środę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00, natomiast w czwartek i piątek od 11.00 do 12.00. Ze względów bezpieczeństwa w czasie kolędy dyżury na probostwie będą pełnić panowie z Parafialnej Rady Ekonomicznej.
  • Na dobre przeżywanie ostatnich dni Starego Roku i na cały Rok 2016 przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.

Ks. Proboszcz Stanisław Walewicz