korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 22 V 2016

 • W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Zachęcamy do udziału w centralnej procesji miasta Poznania, która wyruszy z kościoła Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 10.00 i zakończy się na Placu Katedralnym.

 • Nasza parafialna procesja Bożego Ciała wyruszy z kościoła o godz. 17.00 i przejdzie ulicami: Promienistą, Rembertowską, Raszyńską, Kłuszyńską, Podchorążych i Junacką. Prosimy nie parkować samochodów na trasie procesji. Msza św. koncelebrowana zostanie odprawiona bezpośrednio po procesji. Pozostałe Msze św. będą w porządku niedzielnym – również w środę wieczorem będzie już Msza św. z uroczystości.
 • Mszy św. na zakończenie procesji będzie przewodniczył ks. neoprezbiter Patryk Nachaczewski, który odbywał u nas praktykę diakońską w ubiegłym roku. Tegoroczny praktykant – ks. neoprezbiter Damian Dudkowiak – odprawi uroczystą Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 12.30.
 • Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków przed Najświętszym Sakramentem. Próba sypania kwiatków będzie we wtorek o godz. 17.00. Wszystkie dzieci z klas III prosimy o udział w procesji strojach komunijnych.
 • Od środy począwszy, przez całą oktawę Bożego Ciała wieczorne Msze św. będą się rozpoczynały nieszporami o Najświętszym Sakramencie. Procesje eucharystyczne w oktawie będą się odbywać po wieczornej Mszy św., natomiast w przyszłą niedzielę procesja będzie po Mszy św. o godz. 9.30. Prosimy o udekorowanie domów i mieszkań na Uroczystość Bożego Ciała i całą oktawę.
 • W czwartek przypada też Dzień Matki – pamiętajmy z wdzięcznością o naszych matkach żyjących i zmarłych.
 • W przyszłą niedzielę odbędzie się nasz tradycyjny festyn rodzinny zwany „parafialną majówką”. Już dziś zapraszamy wszystkich parafian oraz gości spoza parafii do wspólnej zabawy. Będziemy wdzięczni za pomoc w festynie poprzez upieczenie ciasta – ciasto prosimy przynosić na probostwo w sobotę od 17.00 – 18.00 lub w niedzielę od rana. Osoby chętne do upieczenia ciasta prosimy, aby po tej Mszy św. zapisały się w zakrystii, byśmy wiedzieli na jaką pomoc możemy liczyć.
 • W sobotę od godz. 10.00 odbędzie się rodzinny rajd rowerowy, organizowany w ramach festynu. Serdecznie zachęcamy do udziału – karty zgłoszeniowe są wyłożone w kruchtach kościoła.
 • Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj Parafialna Rada Duszpasterska zbierać będzie ofiary na tegoroczne półkolonie. Dziękujemy serdecznie drogim Ofiarodawcom za każdą złotówkę składaną ze szczerego serca na ten piękny cel – dla wielu dzieci jest to jedyna forma zorganizowanego wypoczynku wakacyjnego.
 • Na stoliku przy ambonie wyłożona jest prasa katolicka. Obok innych tytułów jest także List do Chorych, natomiast przy wyjściu z kościoła można dziś nabyć pismo parafialne Nasza Wspólnota – zatroszczmy się, aby było w każdej praktykującej rodzinie.
 • Teraz bardzo ważna sprawa! Kolejny raz zwracamy się do parafian z serdeczną prośbą o przyjęcie w gościnę pielgrzymów, którzy przybędą do nas w ramach ŚDM – chodzi praktycznie o jeden nocleg z 23 na 24 lipca, a pielgrzymi będą mieli ze sobą śpiwory i karimaty. Jest to doskonała okazja, aby spełnić uczynek miłosierdzia i „podróżnych w dom przyjąć” Zapisy i wszystkie szczegółowe informacje pod chórem .
 • Życzymy wszystkim wiele Bożego błogosławieństwa na dobre przeżywanie całego tygodnia.