korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

NIEDZIELA NAJŚWIETSZEJ TRÓJCY – 16 VI 2019

  • W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Zachęcamy do udziału w centralnej procesji miasta Poznania, która wyruszy z kościoła Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 10.00 i zakończy się na Placu Katedralnym.

  • Nasza parafialna Uroczystość rozpocznie się w tym roku Mszą św. o godz. 17.00 w kościele, a następnie procesja przejdzie do czterech ołtarzy ulicami: Promienistą, Jawornicką (przy numerze 15), Newtona i przejdzie do kościoła koło godz. 19.00. Prosimy nie parkować samochodów na trasie procesji. W Uroczystość Bożego Ciała nie będzie Mszy św. o godz. 14.30. Pozostałe Msze św. będą w porządku niedzielnym – również w środę wieczorem będzie już Msza św. z uroczystości.
  • Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków przed Najświętszym Sakramentem. Próba sypania kwiatków będzie we wtorek o godz. 17.00. Wszystkie dzieci z klas III prosimy o udział w procesji strojach komunijnych.
  • Od środy począwszy, przez całą oktawę Bożego Ciała wieczorne Msze św. będą się rozpoczynały nieszporami o Najświętszym Sakramencie. Procesje eucharystyczne w oktawie będą się odbywać po wieczornej Mszy św., natomiast w przyszłą niedzielę procesja będzie po Mszy św. o godz. 9.30. Prosimy o udekorowanie domów i mieszkań na Uroczystość Bożego Ciała i całą oktawę.
  • Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w najbliższy wtorek na Eucharystię o godz. 18.00. Po nabożeństwie czerwcowym będzie możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej.
  • W środę kończy się rok szkolny. Dzieci i młodzież zachęcamy do udziału we Mszy św. o godz. 8.00 lub 18.00, a także zapraszamy dzieci na Mszę św. rozpoczynającą wakacje w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.
  • W sobotę i dzisiejszą całą niedzielę po Mszach św. członkowie Diakonii Misyjnej Ruchu Światło – Życie będą zbierać ofiary ma potrzeby wyjazdu do Ekwadoru, Kazachstanu i na Ukrainę. Prosimy o wysłuchanie kilku słów przedstawiciela tego Ruchu i dziękujemy serdecznie za złożone ofiary na ten cel.
  • Polecamy prasę katolicką, która jest wyłożona na stoliku przy ambonie.
  • Życzymy wszystkim miłej niedzieli, a na nadchodzący tydzień przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.

Ks. Proboszcz Jacek Maćkowiak