korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

NARODZENIE PAŃSKIE – 25 XII 2018

Życzenia księdza Arcybiskupa Metropolity:

Drodzy Siostry i Bracia!
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, życzę Wam wiele wiary, nadziei i miłości. Niech nowonarodzone Dziecię Jezus, w które z intensywnością w tych dniach się wpatrujemy, weźmie w swoje ręce i przeniknie boską mocą całą Waszą codzienną egzystencję, obdarowując chwilami tak potrzebnego wytchnienia, udzielając głębokiej pokoju i prawdziwego radości. Życzę też wiele mocy Ducha Świętego do wiernego pełnienia codziennych obowiązków, a także wszelkiej doczesnej pomyślności.

Na nadchodzący Nowy Rok 2019 z serca Wszystkim błogosławię!

+Stanisław Gądecki,
Arcybiskup Metropolita Poznański

Do tych życzeń dołączamy serdecznie życzenia od duszpasterzy naszej parafii. Życzymy Wam wszystkim, Drodzy Parafianie i mili Goście, potrzebnych łask i darów od Nowonarodzonego Jezusa. Niech Święta Bożego Narodzenia i bliski już Nowy Rok 2019 będą czasem Bożego błogosławieństwa w naszych rodzinach i w życiu osobistym każdego z nas.

Szczęść Boże!

  • Jako Proboszcz dziękuję kapłanom za ich gorliwą pracę duszpasterską, zwłaszcza za ofiarną służbę w konfesjonale. Dziękuję szafarzom Komunii św. i całej służbie liturgicznej oraz pracownikom kościelnym. Szczególnie jednak dziękuję Drogim Parafianom za świadectwo wiary wyrażone poprzez liczny udział we Mszy św. i przyjęte Komunie oraz za udział w Roratach i rekolekcjach adwentowych.
  • Jutro drugi dzień Świąt – Msze św. będą w porządku niedzielnym. Będzie można złożyć ofiarę na KUL, Wydział Teologiczny i szkoły katolickie.
  • W czwartek przypada rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Msza św. w intencji Ojczyzny i Powstańców będzie o godz. 18.00. Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych.
  • Msza św. zbiorowa za zmarłych zostanie odprawiona w czwartek o godz. 18.00.
  • Raz jeszcze zapraszamy na naszą parafialną Uroczystość Odpustową ku czci Świętej Rodziny, która przypada w najbliższą niedzielę.
  • W tym tygodniu odwiedzimy z kolędą mieszkańców ulic: Smardzewskiej, Keplera, Kadeckiej, Babimojskiej i Jawornickiej.
  • Przypominamy, że w okresie kolędowym biuro parafialne będzie czynne tylko rano: w poniedziałek, wtorek i środę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00, natomiast w czwartek i piątek od 11.00 do 12.00.
  • Na stoliku przy ambonie wyłożona jest prasa katolicka.
  • Życzymy wszystkim miłego świętowania w gronie rodziny i przyjaciół. Szczęść Boże!

Ks. proboszcz Jacek Maćkowiak