korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

NARODZENIE PAŃSKIE 25 XII 2015

Życzenia Księdza Arcybiskupa Metropolity:

Boże Narodzenie wzrusza wielu ludzi, nawet tych stojących z dala od życia religijnego. Wzrusza nas i raduje widok małego dziecka – Syna Bożego, który dla nas stał się człowiekiem. Nie zapomnijmy jednak, że Bóg – Jezus Chrystus jest w każdym człowieku, zwłaszcza w tym najsłabszym: w życiu poczętym, niemowlęciu, dziecku, w młodzieży, w człowieku słabym, bezbronnym, chorym, starym, bezdomnym.

Bracia i Siostry!

Proszę Was o modlitwę za Kościół, za naszą Ojczyznę, o owocny przebieg Jubileuszowego Roku Miłosierdzia i Jubileuszu chrztu Polski. Módlmy się za młodzież i o szczęśliwy i owocny przebieg Światowych Dni Młodzieży w naszej Archidiecezji i w Krakowie. Modlę się za Was każdego dnia.

Na świąteczne dni Narodzenia Pańskiego i na cały rok Pański 2016 życzę Wam pokoju i radości. Niech spełnią się wszelkie Wasze dobre zamiary!

Z serca Wam błogosławię

Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański

 • Do tych życzeń dołączamy serdeczne życzenia od duszpasterzy naszej parafii:
  Niech Dziecię Jezus błogosławi wszystkim Drogim Parafianom i Miłym Gościom, niech umacnia wszystkich w dobrym przeżywaniu Roku Miłosierdzia, pełnieniu uczynków miłosierdzia i w przezwyciężaniu wszelkich trudności.
  Szczęść Boże!
 • Jako Proboszcz dziękuję kapłanom za ich gorliwą pracę duszpasterską i służbę w konfesjonale, dziękuję szafarzom Komunii św. i całej służbie liturgicznej oraz pracownikom kościelnym. Szczególnie jednak dziękuję Drogim Parafianom za świadectwo wiary wyrażone poprzez liczny udział we Mszy św. i przyjęte Komunie.
 • Jutro drugi dzień Świat – msze św. będą w porządku niedzielnym.
 • W niedzielę przypada nasza parafialna Uroczystość Odpustowa ku czci Świętej Rodziny. Zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian i Miłych Gości do udziału w Sumie Odpustowej o godz. 13.00, która będzie transmitowana przez TV Polonia.
 • Na stoliku przy ambonie jest jeszcze świąteczny podwójny numer PK do którego dołączona jest płyta CD z poezją ks. Twardowskiego – cena kompletu wynosi 6 zł.
 • Przypominamy, że plany tegorocznej kolędy są wyłożone pod chórem i w kruchtach kościoła – można je zabierać.
 • Życzymy wszystkim miłego świętowania w gronie rodziny i przyjaciół. Szczęść Boże!

Ks. Proboszcz Stanisław Walewicz