korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 III 2017

  • Od poniedziałku do środy trwać będą rekolekcje wielkopostne dla uczniów Gimnazjum Nr 54, natomiast w sobotę wieczorem rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, które poprowadzi znany biblista – ks. profesor Janusz Nawrot. Polecamy modlitwom parafian księży rekolekcjonistów oraz duchowe owoce rekolekcji.

  • Comiesięczne spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca będzie jutro (w poniedziałek) podczas na Mszy św. o godz. 19.00, natomiast Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie w czwartek o godz. 18.00.
  • Parafia nasza organizuje trzydniową pielgrzymkę do Czech (na Morawy) w terminie od 28 do 31 sierpnia. Zapisy z wpłatą i podaniem numeru PESEL będą w środę po nowennie w C.D. Jest jeszcze także kilka wolnych miejsc na bardzo ciekawą pielgrzymkę do Torunia, Bydgoszczy i Trójmiasta.
  • W przyszłą niedzielę organizujemy w naszej parafii zbiórkę żywności Kilogram dla potrzebujących. W Centrum Duszpasterskim będzie można składać trwałą żywność, która zostanie przekazana jako pomoc ubogim rodzinom z okazji Świąt Wielkanocnych. Polecamy tę sprawę ofiarności Parafian. Żywność można składać we własnych opakowaniach lub specjalnych Tytkach Miłosierdzia, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła.
  • Z okazji 25 rocznicy przyjęcia sakry biskupiej Ksiądz Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki dzisiaj (w niedzielę) o godz. 13.00 odprawi Mszę św. w Katedrze – uroczystość będzie transmitowana przez TV Polonia. Wspierajmy dostojnego Jubilata naszymi modlitwami.
  • Na stoliku przy ambonie wyłożona jest prasa katolicka. Do dzisiejszego PK dołączony jest bezpłatny modlitewnik na każdy dzień kwietnia oraz ciekawy informator edukacyjny pt. Kochamy każde dziecko. W kruchcie kościoła jest także wyłożona bezpłatna gazeta Dobre nowiny – można zabierać. Przy wyjściu z kościoła można u ministrantów nabywać kartki świąteczne.
  • Polecamy Bożemu Miłosierdziu parafian zmarłych w ostatnich dniach, śp.: Jacek Uliwiak, Iwona Goryńska, Iwona Kruszka, Iwona Kujanek, Ludwika Kocińska, Marian Pykało, Teresa Ciołek, Iwona Prus i Gabriela Pałuka. Dobry Jezu, a nasz Panie…
  • Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia.
  • Ks. proboszcz Stanisław Walewicz