korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 22 III 2020

 • Przypominamy!!! Z uwagi na wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego oraz bezwzględny zakaz dotyczący zgromadzeń powyżej 50 osób, również dla wydarzeń religijnych, proszę, by zgodnie z dekretem Ks. Arcybiskupa Metropolity skorzystać z dyspensy i w niedziele oraz dni powszednie pozostać w domach, korzystając z telewizyjnych, radiowych, internetowej strony naszej parafii transmisji Mszy Św.

 • Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w intencji oddalenia epidemii, osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. W naszym kościele różaniec jest transmitowany przez internetową stronę naszej parafii.
 • Z wyjątkiem Mszy Św. o stałych godzinach, z udziałem wiernych do 50 osób wszystkie inne nabożeństwa zostają odwołane. Także adoracja Najświętszego Sakramentu do 50 osób!
 • W piątek o godz. 15.00 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa z rozważaniami poprowadzona przez kapłana przy zamkniętej świątyni, bez udziału wiernych, natomiast po niej zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do łączności duchowej i udziału przez transmisję internetową.
 • Przypominamy o transmisji Gorzkich Żali w Radio Emaus o godz. 16.00 z poznańskiej katedry oraz w Radio Maryja o godz. 18.00 z Bazyliki p.w. Św. Krzyża w Warszawie.
 • Od dzisiejszej niedzieli na prośbę Caritas Archidiecezji Poznańskiej zostanie przeprowadzona zbiórka produktów spożywczych oraz środków higienicznych. Działania charytatywne prowadzone są z myślą o osobach objętych kwarantanną, starszych oraz ubogich i bezdomnych – to do nich wojsko dostarczy zgromadzone przez nas artykuły. Pojemniki na produkty będą wystawione w kruchcie kościoła od ul. Promienistej. Bóg zapłać.
 • Natomiast Caritas Parafialna organizuje pomoc w zakupie żywności i lekarstw osobom, które nie mogą opuszczać mieszkań, także starszym parafianom. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z biurem parafialnym, by podać dane. Osoby, które chciałyby się włączyć w tę akcję również prosimy o zgłoszenie. Parafian prosimy, by zwrócili uwagę, czy w ich sąsiedztwie nie ma osób, którym by trzeba pomóc, które prosimy zgłosić w parafii.
 • W środę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia. Zbiórka na Fundusz Obrony Życia. Modlitwą obejmujemy dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jednakże sam akt Adopcji Dziecka Poczętego w związku z zaistniałą sytuacją przeniesiemy w czasie.
 • Na najbliższy czas Centrum Duszpasterskie zostaje zamknięte.
 • Pielgrzymka organizowana przez Apostolat Pielgrzymkowo-Turystyczny, która miała się odbyć dn. 25.04. br. (Swarzędz-Siekierki-Tulce-Kórnik) zostaje odwołana.
 • Na czas epidemii koronawirusa zostaje zawieszone wydawanie prasy katolickiej. Na stoliku przy ambonie wyłożony jest List do Chorych, który prosimy dostarczyć chorym do domu.
 • Polecamy Bożemu Miłosierdziu Parafian zmarłych w ostatnich dniach, śp.: Irena Patelska, Wiesław Krupa, Danuta Pawlaczyk, Stanisława Ziętkiewicz, Seweryna Mironiuk, Danuta Kosicka, Kazimierz Kierończyk, Paweł Borzyński. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 • Drogim Parafianom na czas Wielkiego Postu życzę opieki Świętej Rodziny

Ks. Proboszcz Jacek Maćkowiak