korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 17 IV 2016

  • W środę będziemy gościć w naszej parafii księdza prof. Pawła Bortkiewicza, wybitnego specjalistę w zakresie bioetyki. Ks. profesor prowadzi w różnych kościołach cykl wykładów pod wspólnym tytułem Małżeństwo – projekt Boga dla człowieka, a środowe spotkanie w naszym kościele będzie pod tytułem: Biologia rodzenia i akt stwórczy. Spotkanie rozpocznie się bezpośrednio po nowennie – zapraszamy do udziału wszystkich chętnych, zwłaszcza zaś małżonków, narzeczonych, młodzież, uczestników ŚDM i grupy duszpasterskie. Po wykładzie będzie możliwość spotkania przy herbacie i rozmowy z ks. profesorem w Centrum Duszpasterskim.
  • Parafia nasza organizuje jednodniową pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych w Szamotułach i Lubaszu oraz okolicznych kościołów – w sobotę 21 maja. Zapisy z pełną wpłatą 45 zł. i numerem PESEL będą w środę po nowennie w C.D. W sobotę natomiast grupa naszych parafian wyjeżdża pod duchową opieką ks. Proboszcza na pielgrzymkę do Buku i okolic. Zbiórka pielgrzymów o godz. 8.15 na parkingu przy Piotrze i Pawle.
  • Comiesięczne spotkanie Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio będzie w sobotę: o godz. 7.30 różaniec i o 8.00 Msza św.
  • Odpowiadając na apel papieża Franciszka w przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na pomoc poszkodowanym przez działania wojenne na Ukrainie.
  • Na stoliku przy ambonie wyłożona jest prasa katolicka. W dzisiejszym P.K. polecamy zwłaszcza artykuły nt. długo oczekiwanej adhortacji papieża Franciszka o małżeństwie i rodzinie, pt. Amoris laetitia, czyli Radość miłości.
  • Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia oraz prosimy jeszcze o wysłuchanie informacji przedstawiciela duszpasterstwa młodych nt. Maratonu Biblijnego, który będzie w naszym kościele w najbliższą sobotę…

Ks. Proboszcz Stanisław Walewicz