korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

IV NIEDZIELA ADWENTU – 20 XII 2015

 • Wczoraj uroczyście otworzyliśmy Jubileuszową Bramę Miłosierdzia w naszym kościele – zachęcamy serdecznie do częstego korzystania z łaski odpustów zupełnych. Przez cały rok w prezbiterium będzie wyeksponowany obraz Jezu, ufam Tobie, przy wejściu do kaplicy adoracji jest zamieszczony dokument udzielający przywileju Drzwi Świętych, natomiast w kaplicy zostały wyłożone Dzienniczki siostry Faustyny oraz różne modlitewniki do Miłosierdzia Bożego – do korzystania.

 • Zapraszamy na ostatnie w tym Adwencie Roraty: o 6.00 rano będą do środy włącznie, natomiast ostatnie wieczorne Roraty z udziałem dzieci będą we wtorek – na tych ostatnich Roratach swoja wizytę zapowiedział Gwiazdor – zapraszamy wszystkie dzieci.
 • Okazja do spowiedzi adwentowej będzie jeszcze w poniedziałek, wtorek i środę rano od 7.30 do 9.00 i wieczorem od 16.30 do 19.30.
 • W czwartek przypada dzień wigilijny. Msze św. będą tylko rano o godz. 7.00 i 8.00. Od godz. 7.00 do 10.00 będzie można zabierać z kościoła Betlejemskie Światło Pokoju na wigilijny stół – najlepiej w zniczach. Od godz. 12.00 do 20.30 kościół będzie zamknięty ze względów bezpieczeństwa.
 • Uwaga! W pierwsze święto, w piątek (a także w Nowy Rok) nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano. Pozostałe Msze św., także w drugie święto, będą w porządku niedzielnym. W drugie święto będzie można złożyć ofiarę na KUL, WT i szkoły katolickie.
 • Zapraszamy serdecznie do udziału w Pasterce, która tradycyjnie zostanie odprawiona dwukrotnie: o godz. 22.00 i 24.00.
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Świętej Rodziny, czyli w naszej parafii będzie to dzień odpustowy. Jak już wcześniej informowaliśmy, suma odpustowa rozpocznie się o godz. 13.00 i będzie transmitowana na cały świat przez TV Polonia – przewodniczył będzie ks. Bp Damian Bryl. Ze względu na transmisję wszystkie ogłoszenia i intencje mszalne będą czytane poza czasem antenowym, a więc zapraszamy do kościoła najpóźniej na godz. 12.45. Nasza obecność, modlitwa i śpiew kolęd będą miały charakter szczególnego świadectwa wiary, zwłaszcza dla Polaków żyjących poza Ojczyzną. Prosimy bardzo parafian o liczny udział w tej uroczystości, a tych którzy nie będą mogli uczestniczyć – zwłaszcza chorych – zapraszamy do duchowej i modlitewnej łączności przy odbiornikach telewizyjnych.
 • Również w przyszłą niedzielę przypada rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Msza św. w intencji Powstańców i Ojczyzny będzie o godz. 19.00. Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych.
 • W kruchcie od strony ul. Promienistej można nabywać świece Caritas i poświęcone opłatki, zaś pod chórem kartki świąteczne.
 • Polecamy świąteczny podwójny numer Przewodnika Katolickiego, do którego dołączona jest płyta CD z poezją ks. Twardowskiego – cena kompletu wynosi 6 zł. Przy wyjściu z kościoła można również nabywać świąteczne wydanie pisma parafialnego Nasza Wspólnota – ten numer Naszej Wspólnoty jest historyczny – na okładce jest zdjęcie Drzwi Świętych, a wewnątrz kopia dokumentu udzielającego tego przywileju oraz wyjaśnienie istoty odpustów. Jest także w tej gazetce harmonogram wszystkich pielgrzymek parafialnych planowanych na przyszły rok 2016.
 • Dokładne plany tegorocznej kolędy są wyłożone pod chórem i w kruchtach kościoła, można zabierać także dla innych. Na tablicach ogłoszeń zamieszczone są plany kolędy z imiennym wskazaniem wszystkich księży.
 • Polecamy Bożemu Miłosierdziu parafian zmarłych w ostatnich dniach, śp. Andrzej Madejewski, Zygmunt Hauke, Barbara Różańska, Bolesław Binaś, Wincenty Śledziecki, Danuta Pierard, Włodzimierz Schmude, Andrzej Hoffmann, Stanisław Tarnowski i Zbigniew Lulkiewicz. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 • Życzymy wszystkim wiele Bożego błogosławieństwa na dobre przeżywanie tego szczególnego świątecznego tygodnia.