korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

IV NIEDZIELA ADWENTU – 18 XII 2016

 • Zapraszamy na ostatni tydzień Rorat o godz. 6.00 i 18.00. Na ostatnich wieczornych Roratach w piątek wszystkie grzeczne dzieci otrzymają świąteczne upominki.

 • Okazja do spowiedzi adwentowej będzie w tym tygodniu codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 17.00 do 19.00.
 • Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą wielbienia we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 • W sobotę przypada dzień wigilijny. Msze św. będą tylko rano o godz. 7.00 i 8.00. Od godz. 7.00 do 11.00 będzie można zabierać z kościoła Betlejemskie Światło Pokoju na wigilijny stół – najlepiej w zniczach. Od godz. 12.00 do 20.30 kościół będzie zamknięty ze względów bezpieczeństwa.
 • Zapraszamy do udziału w Pasterce, która tradycyjnie zostanie odprawiona dwukrotnie: o godz. 22.00 i 24.00.
 • Uwaga! W pierwsze święto, czyli w przyszłą niedzielę (a także w Nowy Rok) nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano. Pozostałe Msze św., także w drugie święto będą w porządku niedzielnym.
 • Już dziś informujemy, że w tym roku Uroczystość Świętej Rodziny będzie obchodzona wyjątkowo nie w niedzielę, tylko w piątek 30 grudnia. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00.
 • W kruchcie od ul. Promienistej można nabywać świece Caritas oraz poświęcone opłatki, a kartki świąteczne pod chórem. W zakrystii można jeszcze dzisiaj nabywać bilety na koncert kolęd Betlejem, który odbędzie się 6 stycznia o godz. 18.00 w poznańskiej Arenie.
 • Bezpośrednio po świętach rozpoczniemy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Dokładne plany całej kolędy są wyłożone w kruchtach kościoła i pod chórem – można zabierać dla siebie oraz dla innych. Plan kolędy można pobrać także z naszej strony internetowej. Będziemy też wdzięczni za wywieszenie planów kolędy na klatkach schodowych. Kolęda w dni powszednie będzie się rozpoczynać pół godziny później niż dotychczas, czyli o godz. 16.30, natomiast w soboty i niedziele o 14.30. Odpowiadając na prośby wielu parafian księża będą tym razem odwiedzać mieszkania zawsze od najwyższego do najniższego numeru.
 • Polecamy prasę katolicką – w dzisiejszym PK zwłaszcza artykuły o św. Józefie oraz wspomnienie o ojcu Janie Górze, którego rocznica śmierci przypada w środę. Przy wyjściu z kościoła można już dziś nabywać świąteczne wydanie pisma parafialnego Nasza Wspólnota. Obok innych artykułów jest też kolejna biblijna katecheza ks. prof. Nawrota i wywiad z ks. Rekolekcjonistą. W gazetce są także podane terminy i trasy wszystkich przyszłorocznych pielgrzymek organizowanych przez naszą parafię, w tym również parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej.
 • Życzymy wszystkim wiele Bożego błogosławieństwa na dobre przeżywanie ostatniego tygodnia Adwentu i duchowe przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia.