korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

III NIEDZIELA ADWENTU – 13 XII 2015

 • Przez cały tydzień będziemy odprawiać Roraty rano o godz. 6.00 oraz wieczorem z udziałem dzieci o godz. 18.00.

 • Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj w naszej parafii trwa zbiórka trwałej żywności pod hasłem „Kilogram dla potrzebujących”. Żywność można składać w C.D. Serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom.
 • Spotkanie Parafialnego Klubu Seniora będzie w poniedziałek o godz. 16.30.
 • Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie w tym miesiącu wyjątkowo wcześniej, czyli już w najbliższy czwartek o godz. 18.00.
 • Comiesięczne spotkanie Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio będzie w sobotę: o godz. 7.30 różaniec i po Mszy św. będzie spotkanie opłatkowe tej grupy na probostwie. Również w sobotę swoje spotkanie ma Apostolstwo M. B. Patronki Dobrej Śmierci: o godz. 8.00 będzie Msza św. i potem nabożeństwo.
 • Podobnie jak w latach minionych Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje wigilię dla bezdomnych. Kto z parafian chciałby włączyć się w przygotowanie tej wigilii może upiec trwałe ciasto świąteczne. Chętnych prosimy o zgłaszanie się zaraz po tej Mszy św. w zakrystii, aby organizatorzy wiedzieli na jaką pomoc z naszej parafii mogą liczyć.
 • Aby ułatwić Parafianom dobre zaplanowanie czasu został już wydrukowany plan całej kolędy – można go zabierać przy wyjściu z kościoła, dla siebie oraz dla innych. Prosimy także zatroszczyć się, aby plan kolędy był wywieszony na klatkach schodowych.
 • W kruchcie od strony ul. Promienistej można nabywać świece Caritas (małe) i poświęcone opłatki. Pod chórem natomiast można nabywać kartki świąteczne, a także kalendarzyki kieszonkowe z podstawowymi informacjami o wszystkich parafiach Poznania (5 zł). Polecamy również prasę katolicką.
 • Okazja do spowiedzi adwentowej będzie w sobotę od godz. 16.30 oraz w przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św., z udziałem zaproszonych kapłanów.
 • Nasza Msza św. odpustowa w niedzielę 27 grudnia będzie transmitowana na cały świat przez TV Polonia – szczegóły z tym związane podamy w przyszłą niedzielę.
 • Na koniec najważniejsza sprawa. Z radością informujemy Parafian, że nasz kościół, ze względu na znajdującą się w nim kaplicę całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu, otrzymał od Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego przywilej kościoła stacyjnego w Roku Świętym – Nadzwyczajnym Jubileuszu Miłosierdzia. Uroczysta inauguracja Roku Miłosierdzia odbędzie się w naszym kościele w najbliższą sobotę: o godz. 15.00 będzie śpiewana koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie otwarcie Drzwi Świętych zwanych Jubileuszową Bramą Miłosierdzia i Msza św. koncelebrowana. Po Mszy św. będzie koncert charytatywny Deus Caritas est – Bóg jest Miłością w wykonaniu zespołu Apostolat Jezusa i Maryi. Bardzo serdecznie zapraszamy drogich parafian do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Przez cały Rok Jubileuszowy w naszym kościele będzie można codziennie zyskać odpust zupełny pod warunkami zwykłymi – dla siebie lub dla osoby zmarłej. Jednocześnie wyjaśniamy, że w Roku Miłosierdzia papież udzielił wszystkim księżom zezwolenia na rozgrzeszanie z grzechu aborcji i zwalnianie z ekskomuniki zaciągniętej przez ten grzech. Zachęcamy do korzystania z obfitości Bożych łask.
 • Na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. proboszcz Stanisław Walewicz