korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 3 IV 2016

  • Dzisiejsza uroczystość Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia i jest świętem patronalnym Parafialnych Zespołów Caritas – dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w pracę naszego zespołu oraz wszystkim wspomagającym ubogich. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na cele dobroczynne realizowane prze Caritas.

  • Z racji dzisiejszego święta zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przygotowaną przez różne grupy duszpasterskie – adoracja będzie w kościele głównym od godz. 15.30 do 17.30
  • W sobotę zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin, jak zawsze na godz. 10.00. W związku z Tygodniem Miłosierdzia ta Msza św. będzie połączona z tradycyjnym Dniem Chorych. Zapraszamy więc wszystkich chorych i starszych parafian na uroczystą Mszę św. w sobotę na godz. 10.00, połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych i specjalnym błogosławieństwem. Od godz. 9.30 będzie okazja do spowiedzi św., o godz. 9.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego, zaś po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy kawie na probostwie.
  • Jutro przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona w tym roku z 25 marca, ze względu na przypadający wówczas Wielki Piątek. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego – na stoliku na środku kościoła są wyłożone foldery informacyjne, można zabierać. Do udziału w tej Mszy św. zapraszamy też matki w stanie błogosławionym, które otrzymają specjalne błogosławieństwo. Jutro podczas każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę ma Fundusz Obrony Życia.
  • W czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 ks. Biskup Grzegorz Balcerek udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży, którą polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.
  • Zbliżają się uroczystości Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski – dokładny program podany jest na okładce dzisiejszego PK. W P.K. polecamy także artykuły nt. Miłosierdzia Bożego oraz Rachunek sumienia Europy po zamachach w Brukseli. Są też czasopisma dla dzieci. W związku z jubileuszem chrztu dzisiaj po Mszy św. można pod chórem nabyć specjalny szalik, który polecamy na pamiątkę nie tylko udającym się na stadion (20 zł.)
  • Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli wielkopostną daninę diecezjalną, wypełniając w ten sposób piąte przykazanie kościelne. Daninę złożyło ok. 16% parafian, podobnie jak w latach minionych.
  • Polecamy Bożemu Miłosierdziu parafian zmarłych w ostatnich dniach, śp.: Maria Różańska, Regina Piasta, Florian Wysocki, Hieronim Ignasiak, Wiesław Nogajewski, Antonina Wojciechowska, Janina Kaptur i Danuta Stachowiak. Dobry Jezu, a nasz Panie…
  • Na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego Tygodnia Miłosierdzia życzymy wiele Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże!