korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23 IV 2017

  • Dzisiejsza uroczystość Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia i jest świętem patronalnym Parafialnych Zespołów Caritas – dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w pracę naszego Zespołu oraz wszystkim wspomagającym ubogich. Zgodnie z zapowiedzią po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na cele dobroczynne realizowane przez Caritas – dziękujemy Ofiarodawcom.

  • Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod warunkami zwykłymi, odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy serdecznie Parafian do codziennego praktykowania tej pięknej modlitwy, którą Pan Jezus objawił św. siostrze Faustynie. Nich zachętą dla nas będzie także obraz Jezusa Miłosiernego, pozostawiony w prezbiterium po Roku Jubileuszowym.
  • Już dziś informujemy parafian, że tradycyjny Dzień Chorych, połączony z przyjęciem sakramentu namaszczenia, będzie w tym roku organizowany 5 czerwca (zamiast Tygodnia Miłosierdzia). W tym dniu będziemy przeżywać uroczystość nawiedzenia naszej parafii przez obraz św. Józefa z poznańskiego Sanktuarium Ojców Karmelitów.
  • Jutro (w poniedziałek) będzie spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca podczas Mszy św. o godz. 19.00, natomiast we wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci M. B. z Guadalupe.
  • W środę zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Szkoły Duchowego Wzrostu. Bezpośrednio po nowennie katechezę biblijną pt. Gniew Boży i przebaczenie poprowadzi ks. prof. Janusz Nawrot – wybitny biblista, znany nam dobrze z tegorocznych rekolekcji wielkopostnych.
  • Teraz ważna informacja od rektora Seminarium: W myśl Kodeksu Prawa kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości, że diakon Bartosz Rojna, który w naszej parafii odbywał roczną praktykę duszpasterską, ma przyjąć święcenia kapłańskie w Poznaniu dnia 25 maja. Kto wiedziałby o jakiejkolwiek przeszkodzie do tych święceń, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym miejscowego proboszcza. Polecamy serdecznie naszego diakona modlitwom parafian oraz życzymy mu wiele Bożego błogosławieństwa z racji imienin, które obchodził w piątek. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać dzień modlitw o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele – będzie też można złożyć ofiarę na Seminarium Duchowne w Poznaniu.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli tegoroczną daninę diecezjalną – podobnie jak w latach minionych daninę złożyło ok. 16 % parafian. Skarbona na daninę będzie zamieszczona pod chórem jeszcze do przyszłej niedzieli
  • Na stoliku przy ambonie wyłożony jest PK, do którego dołączony jest bezpłatny modlitewnik na każdy dzień maja. W kaplicy chrzcielnej można obejrzeć kolejną wystawę prac plastycznych wykonanych przez Stowarzyszenie Sokoły.
  • Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie w czwartek o godz. 18.00 – w ostatnich dniach zmarli nasi parafianie: śp.: Julian Skiba, Daniel Jankiewicz, Alicja Kowalak, Stanisława Walkowiak i Jacek Wojciechowski. Dobry Jezu, a nasz Panie…
  • Życzymy wszystkim wiele Bożego błogosławieństwa na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia.

Ks. proboszcz Stanisław Walewicz